Sportas

2017.10.02 17:09

Po nukelto starto – aukso medaliai Lietuvos vyrų porinei keturvietei

LRT.lt 2017.10.02 17:09

Pasaulio irklavimo čempionato finale startavusi vyrų porinė keturvietė, kurią irkluoja Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius, iškovojo aukso medalius. Jie 2 kilometrų distanciją įveikė  per 5 min 43,10 sek. ir beveik dviem sekundėmis aplenkė antroje vietoje finišavusius Didžiosios Britanijos irkluotojus (5 min 45,03 sek). Trečioje vietoje finišavo Estijos komanda, kuri distanciją įveikė per 5 min 45, 32 sek. Lietuvai toks auksas – pirmasis istorijoje.

19:08 val., kaip buvo suplanuota, valtys nestartavo dėl techninių nesklandumų. Startas buvo perkeltas į 19:26. 

Pirmoje distancijos pusėje į priekį išsiveržė Nyderlandų irkluotojai, o lietuviai plaukė 4-5 vietoje. Antroje pusėje Lietuviai įjungė aukštesnę pavarą ir lenkė savo priešininkus vieną po kito ir distancijos pabaigoje stipriai išsiveržė į priekį.

Šiame plaukime didžiausiais konkurentais laikyti Didžiosios Britanijos irkluotojai iškovojo sidabro medalius, o Estija, kaip ir prieš tai buvusiame pasaulio čempionate, iškovojo bronzos medalius.

Lietuvių sportininkai per apdovanojimų ceremoniją sunkiai pastovėjo ant kojų.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos porinės keturvietės komandą.

Pasak šalies vadovės, šia pergale Lietuvos irkluotojai patvirtino, kad svarbiausios sporto aukštumos pasiekiamos tik vieningai ir nuosekliai dirbant, nenuleidžiant rankų, atiduodant daug širdies ir jėgų.

Prezidentė padėkojo sportininkams už galimybę visai šaliai džiaugtis laimėjimu ir palinkėjo, kad darnus komandinis darbas visuomet būtų jų didžiausia stiprybė.

Lietuvių, kurie irklavo trečiuoju taku, varžovais finale buvo Lenkijos (1 takas), Nyderlandų (2), Didžiosios Britanijos (4), Estijos (5) ir Norvegijos (6) komandos.

Lietuvos komanda, kaip rašoma Irklavimo federacijos pranešime, buvo laikoma šio finalo favorite, nes šiemet laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo – Pasaulio taurės I ir III etapus bei Europos čempionatą.

Tik antrajame pasaulio taurės etape, nedalyvaujant lietuviams, pirmąja vieta džiaugėsi britai. Būtent britai laimėtame finale pasiekė geriausią šio sezono finalų laiką – 5 min. 36,42 sek.

Prie pretendentų į medalius buvo priskiriami ir lenkai, kurie šiemet didžiosiose regatose tris kartus tapo prizininkais.