Sportas

2017.09.30 12:38

D. Sabonis „Pacers“ klube dažniau žais vidurio puolėjo pozicijoje

basketnews.lt 2017.09.30 12:38

Praėjusį sezoną Oklahomos „Thunder“ komandoje Domantas Sabonis beveik visada rungtyniavo sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, o šiemet Indianos „Pacers“ klube lietuvis dažniau priims ir vidurio puolėjo pareigas.

Krepšininkas jau dabar treniruotėse dažnai dirba po krepšiu. Jis yra įtrauktas į antrąjį „Pacers“ penketuką kartu su 191 cm ūgio Cory Josephu, 196 cm ūgio Lance`u Thomasu, 198 cm ūgio Glennu Robinsonu ir naujoku 208 cm ūgio T. J. Leafu. Tiesa, G. Robinsonas patyrė traumą ir turės praleisti sezono pradžią.

„Antrajame penkete dažnai žaidžiu centro pozicijoje, – pažymėjo pats D. Sabonis. – Treneris mane išbando ketvirtoje ir penktoje pozicijose. NCAA pirmenybėse turėjau dažnai statyti užtvaras ir kovoti dėl kamuolių, o šiais metais vėl turėsiu tai daryti.“

Pirmajame „Pacers“ penkete rungtyniauja Darrenas Collisonas, Victoras Oladipo, Bojanas Bogdanovičius, Thaddeusas Youngas ir Mylesas Turneris.

Praėjusį sezoną D. Sabonis 66 rungtynes iš 81 pradėjo starto penkete, tačiau šiemet puolėjas turės rimtus konkurentus dėl šios pozicijos. Sunkusis krašto puolėjas T. Youngas praėjusį sezoną visus 74 mačus pradėjo starto penkete, o vidurio puolėjas M. Turneris starto penkete pasirodė 81 rungtynėse iš 81.

„Pradedu priprasti prie savo vaidmens. Jau žaidžiau vienerius metus, todėl žinau, ko galiu laukti. Praėjusiais metais įgavau daug patirties, o šiemet stengsiuosi būti dar naudingesnis“, – teigė D. Sabonis, kuris šią vasarą dėl „Pacers“ pageidavimo nevyko į Lietuvos rinktinę, todėl visą tarpsezonį paskyrė tobulėjimui.

Debiutiniame savo sezone NBA pirmenybėse D. Sabonis „Thunder“ komandoje vidutiniškai per 19 minučių pelnydavo po 5,8 taško (43,5 proc. dvit., 31,9 proc. trit., 67,6 proc. baudos), atkovodavo po 3,5 kamuolio ir atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

Puolėjas sulaukė pagyrų iš savo komandos draugo Victoro Oladipo, su kuriuo kartu iš „Thunder“ atvyko į „Pacers“. Šie krepšininkai atsidūrė mainuose, per kuruos Paulas George`as persikėlė į „Pacers“.

„D. Sabonis gali rungtyniauti nuo trečios iki penktos pozicijos, todėl jis yra apdovanotas. Jis visada atsiduria tinkamose pozicijose ir stengiasi atlikti gerus sprendimus. D. Sabonis yra darbininkas, o to neišmoksi. Jis atlieka daug nematomų dalykų, kurie mums yra labai svarbūs. Manau, kad D. Sabonis NBA lygoje bus puikus žaidėjas“, – kalbėjo V. Oladipo.

21-erių metų 211 cm ūgio D. Sabonis su „Pacers“ apranga rungtynėse pasirodys už savaitės, naktį iš penktadienio į šeštadienį. Pirmajame kontroliniame mače Indianos klubas susitiks su Klivlando „Cavaliers“.