Naujienų srautas

Sportas2017.12.19 12:17

Lietuvos rankininkės pradėjo atranką į Europos čempionatą: po vokiečių atėjo laikas ispanėms

LRT.lt 2017.12.19 12:17

Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradėjo kovas į kitąmet Prancūzijoje vyksiantį Europos čempionatą. Savaitės viduryje svečiuose pasidalijusios po tašką su Vokietijos komanda, lietuvės sekmadienį Alytuje susigrums su itin pajėgiomis Ispanijos rankininkėmis. Dvikovą galite žiūrėti LRT KULTŪROS kanale arba čia.

Lietuvės pateko į itin pajėgią šeštąją atrankos grupę – laukia dvikovos su Ispanijos, Turkijos ir Vokietijos rankininkėmis. Rungtynėmis su pastarosiomis mūsiškės ir pradėjo šį atrankos ciklą – trečiadienį komandos sužaidė lygiosiomis 26:26, nors po pirmojo kėlinio lietuvės ir pirmavo 14:11.

Danų treniruojamą Lietuvos komandą į priekį su 9 įvarčiais vedė Leverkuzeno „Bayer“ (Vokietija) atstovaujanti Marija Gedroit, o jos bendraklubė Živilė Jurgutytė pridėjo dar du įvarčius. Lyderių gretose su 5 įvarčiais galima išskirti ir po traumos atsigaunančią ir pajėgiausiam Norvegijos lygos klubui „Fredrikstad“ atstovaujančią Brigitą Ivanauskaitę. Jos sesuo Roberta, kuri rungtyniauja antroje pagal pajėgumą Danijos lygoje žaidžiančiame „Fredericia“ klube, pelnė tris įvarčius.

Būsimos Lietuvos rinktinės varžovės – Ispanijos rankininkės – namuose rezultatu 35:16 nugalėjo turkes. Ispanės laikomos aiškiomis grupės favoritėmis: 2017-ųjų metų pasaulio čempionate ši komanda liko trečioje vietoje. Tiesa, pernai vykusiame Europos čempionate ispanės buvo tik 11-os.

Sekmadienį susitikimas su varžovėmis iš Pirėnų pusiasalio vyks Alytuje, kuris pasirinktas neatsitiktinai – miestas puikiai pažįstamas tiek moterų, tiek vyrų rankinio rinktinėms, mat ten pastaruoju metu yra rengiamos treniruočių stovyklos.

Po šios dvikovos atrankoje laukia nemenka pertrauka – kitas rungtynes lietuvės žais tik kitų metų pavasarį su Turkijos rankininkėmis. Su jomis, beje, mūsiškės jau buvo susitikusios birželį vykusiame turnyre. Tuomet lietuvės buvo pranašesnės – 27:26 (15:15).

Atrankoje į Europos čempionatą iš viso dalyvauja 28 rinktinės, suskirstytos į 7 grupes. Dvi geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į pagrindinį turnyrą. Kaip ir geriausia visų grupių trečia komanda – tiesa, čia bus atmetamas rezultatas žaidžiant su blogiausiomis grupių komandomis.

Lietuvos rinktinę treniruoja strategai iš Danijos: vyriausiasis treneris Bo Miltonas Andersenas; Larsas Pedersonas; už taktinį pasirengimą rungtynėms atsakingas Mikkelis Staffensenas.

Kviečiamų žaidėjų sąrašas:

Brigita Ivanauskaitė – „Fredrikstad“ (Norvegija);

Roberta Ivanauskaitė – „Fredericia“ (Danija);

Jūratė Žilinskaitė – „Maccabi Arazim“ (Izraelis);

Živilė Jurgutytė – „Bayer“ (Vokietija);

Marija Gedroit – „Bayer“ (Vokietija);

Diana Šatkauskaitė – „Valur“ (Islandija);

Greta Kavaliauskaitė – „Vestmanayer“ (Islandija);

Kristina Kvedarienė – „ACME Žalgiris“;

Evelina Stukaitė – „ACME Žalgiris“;

Audinga Kniubaitė – „ACME Žalgiris“;

Simona Kazlauskaitė – „ACME Žalgiris“;

Amanda Vareikienė – „ACME Žalgiris“;

Greta Rinkevičiūtė – „Garliava SM – Cascada“;

Laima Bernatavičiūtė – „Garliava SM – Cascada“;

Ugnė Slavėnaitė – „Garliava SM – Cascada“;

Greta Sadauskaitė – „Šviesa Eglė“;

Auksė Sviderskienė – „Šviesa Eglė“;

Rezervas:

Inesa Verbovik – „ACME – Žalgiris“;

Klaudija Šidlauskytė – „ACME – Žalgiris“;

Daiva Aleksandravičiūtė – „Blue Sakuya/SONY“ (Japonija);

Neringa Gudaitytė – „ACME – Žalgiris“;

Kamilė Bušaitė – „Garliava SM – Cascada“;

Viltė Lubytė – „ACME – Žalgiris“;

Eglė Burakauskaitė – „Alandeko Vichy“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi