Naujienų srautas

Sportas2017.09.27 14:04

Lietuvos moterų tinklinio komandos naują sezoną pasitinka smarkiai pasikeitusios

BNS 2017.09.27 14:04

Jau spalio pradžioje startuos Baltijos moterų tinklinio čempionatas, kuriame vėl žais trys stipriausios Lietuvos ekipos. Čempionės titulą gins Kauno „Kauno-ASU“ komanda, o mūsų šaliai taip pat atstovaus praėjusiame sezone į atkrintamąsias varžybas patekusios Jonavos „Achemos-KKSC“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.

Visose minėtose Lietuvos komandose šią vasarą įvyko daugybė pokyčių.

„Kauno-ASU“ komandą vasarą paliko vienos ryškiausių praėjusio sezono lyderių Viltė Makauskaitė ir Rūta Staniulytė. Jos karjeras tęs užsienyje. Iš praėjusio sezono komandoje liko tik penkios žaidėjos – Karolina Uvarovaitė, Ieva Kazūraitytė, Rūta Mogenytė, Ugnė Šabonaitė ir Eglė Makauskaitė. Komandą sustiprino dvi legionierės iš Baltarusijos, o progą pasireikšti turės jaunos ir talentingos žaidėjos.

„Pasiruošimas po truputį įsibėgėja. Bandome įeiti į ritmą. Šiemet prie mūsų prisijungė daug jaunimo, todėl tikslai gerokai kuklesni. Džiaugiuosi, kad mūsų komandą palaiko Kaunas, kuris nori, kad ekipa atstovautų miestui tarptautinėse varžybose“, – kalbėjo „Kauno-ASU“ trenerė Vida Makauskienė.

Ne ką mažiau pokyčių įvyko ir Jonavos „Achemos-KKSC“ gretose. Jonavos ekipą paliko Agnė Daunytė, Eglė Gutauskaitė, Liepa Šiūšaitė, Ugnė Ogunauskaitė, Agnė Vaičiulytė. Į JAV išvyko Urtė Neimontaitė. Jonavos ekipos trenerė Lija Darandovienė ekipos vairą perdavė ilgametei komandos žaidėjai Raimondai Strelkauskaitei.

Jonavos ekipą sustiprino ukrainietės Oksana Rusnačenko ir Irina Andrejeva, iš Alytaus atvyko Viktorija Ruškytė, į klubą sugrįžo Kamilė Mackelė. Nuo praėjusio sezono komandoje liko Raminta Petrauskaitė, Inga Lisauskienė, Vaiva Valionytė, Oksana Ovčinikova, Gabija Kasperavičiūtė bei Valerija Sobol. Likusias vietas užims jaunos ir perspektyvios tinklininkės.

„Pasiruošimą naujam sezonui pradėjome rugsėjo pradžioje. Salėje dirbame tik nuo praėjusios savaitės, o savaitgalį dalyvavome tarptautiniame A.Ogonausko vardo turnyre Jonavoje, kuriame užėmėme antrąją vietą. Tai buvo puiki proga išbandyti žaidėjas, gerinti tarpusavio supratimą, – pasakojo R.Strelkauskaitė. – Darysime išvadas, daug dirbsime ir šlifuosime žaidimą. Tiek Baltijos, tiek Lietuvos čempionate mūsų tikslai yra aukšti ir stengsimės juos įgyvendinti“.

Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandoje nuo praėjusio sezono liko tik kelios žaidėjos, tarp jų – viena lyderių Tautvilė Grinkevičiūtė. Ekipą papildė Agnė Daunytė, Agnieška Paškevič, Miglė Mazurkevičiūtė bei legionierės iš Makedonijos ir Baltarusijos. Komandoje taip pat žais talentingiausios Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) auklėtinės.

Savaitgalį Alytaus komanda dalyvaus draugiškame turnyre Baltarusijoje.

Pirmosios Baltijos moterų čempionato rungtynės bus žaidžiamos spalio 7–8 dienomis. Baltijos pirmenybėse dalyvaus 10 komandų. Keturios ekipos bus iš Estijos, trys – iš Latvijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi