Sportas

2017.09.27 13:52

Latvijos rinktinę treniruos buvusio žalgiriečio tėvas

DELFI.lt 2017.09.27 13:52

Latvijos rinktinė jau turi naują vyriausiąjį trenerį, skelbia DELFI.lv. Iš posto pasitraukusį Ainarą Bagatskį pareigose pakeis Arnis Vecvagaras – buvusio Kauno „Žalgirio“ legionieriaus Kasparo Vecvagaro tėvas.  

43-ejų krepšinio specialistas pastaraisiais metais buvo vienu iš A. Bagatskio asistentų.

Nuo 2014-ųjų jis treniruoja įvairaus amžiaus Latvijos jaunimo komandas. Šiemet A. Vecvagaras nesėkmingai vadovavo Latvijos (U-20) rinktinei. Dvidešimtmečiai latviai Europos čempionate pralaimėjo visas 7 rungtynes ir iškrito į žemesnį divizioną.

Klubiniame krepšinyje A. Vecvagaras treniruoja Jūrmalos „Jūrmala/Fenikss“ ekipą, kurios vyriausiuoju strategu taip pat yra nuo 2014-ųjų.

Buvęs krepšininkas A. Vecvagras pats daug metų atstovavo Latvijos rinktinei, didžiąją karjeros dalį žaidė gimtosios Latvijos komandose ir septynis kartus tapo šalies čempionu.

A. Vecvagaro jau artimiausiu metu laukia rimti darbai – iki spalio 12 d. nacionalinės rinktinės turi pateikti preliminarius kandidatų sąrašus atrankos į pasaulio čempionatą varžyboms, kurios prasidės lapkričio pabaigoje.

A. Bagatskiui pasitraukti iš Latvijos rinktinės trenerio posto teko būtent dėl naujos FIBA tarptautinių varžybų sistemos – sezono metu atsiversiančiuose „languose“ jis negalėtų vadovauti ir nacionalinei komandai, ir klubui. Ilgai galvojęs treneris nusprendė pasirinkti klubinę karjerą.