Sportas

2017.09.26 09:23

D. Casey: J. Valančiūnas žais starto penkete

15min.lt 2017.09.26 09:23

„Toronto Raptors“ komanda kalba apie reikšmingus pokyčius, bet viena, kas nesikeis, tai Jono Valančiūno statusas aikštėje. Kanados klubo žiniasklaidos dienoje treneris Dwane`as Casey lietuviui turėjo gerų naujienų.

D. Casey užsiminė, kad starto penkete neaiškus tik vieno žaidėjo likimas – lengvojo krašto puolėjo. Kalbėdamas apie tai, kaip tam žmogui reikės prisitaikyti prie keturių esamų bendražygių, treneris davė suprasti, kad starto penkete vėl žais ne tik Kyle`as Lowry, DeMaras DeRozanas ar Serge`as Ibaka, bet ir J. Valančiūnas, kuris atkrintamosiose varžybose keliskart buvo pirmą kartą patupdytas ant suolelio.

Tiesa, realu, kad 213 cm ūgio vidurio puolėjas lemiamomis rungtynių minutėmis toliau sėdės ant suolo ir su žemesniu varžovų penketu tvarkysis S. Ibaka. Tačiau D. Casey žada, kad jeigu tai bus J. Valančiūno vakaras, tuo turės pasirūpinti ir komandos draugai.

„Puolimas turi būti efektyvus. Kamuolys turi judėti. Tai bus mūsų iššūkis keistis ir prisitaikyti. Rungtynių pabaigoje reikės duoti kamuolį geriausiam žaidėjui: ar tai būtų DeMaras, ar Lowry, ar Jonas, ar Serge`as. Bet kuriam, – tikino D. Casey. – Visą vasarą šlifavome žaidimo stilių, kad išnaudotume savo stipriąsias puses.“ Apie geresnį kamuolio judėjimą girdėjo ir J. Valančiūnas.

„Mes galime keistis. Tai mūsų rankose ir mes tą kontroliuojame. Galime geriau perduoti kamuolį. Tai mažas žingsnelis, kurį turime padaryti. Tai nėra radikalus pokytis – tik smulkmena. Nesame komanda, kuri prastai dalintųsi kamuoliu, tik mums reikia tą daryti stabiliau. Mums trūksta tos smulkmenos. Ši treniruočių stovykla parodys, kiek norime laimėti“, – sugrįžęs į Torontą su vietos žiniasklaida bendravo J. Valančiūnas.

O sugrįžti jam gera. J. Valančiūnas nekantrauja pradėti jau šeštąjį savo sezoną NBA. Praėjusį jis rinko vid. po 12 taškų ir 9,5 atkovoto kamuolio, tačiau daugiausiai asmeninių pokyčių jis ir nuo 2011-ųjų „Raptors“ vadovaujantis D. Casey tikisi kitose kategorijose. JV neabejoja, kad NBA centrai dar nėra nykstanti rūšis, tačiau pats uoliai dirba, kad galėtų prisitaikyti prie modernėjančio ir greitėjančio krepšinio.

„Manau, kad su aukštaūgiais vis dar galima eiti toli, tačiau aš pats irgi keičiu savo žaidimą, – pripažino Lietuvos rinktinės lyderis. – NBA dabar labai daug metančių aukštaūgių, tad vasarą daug dirbau, kad galėčiau juos sustabdyti ir geriau ginčiausi du prieš du.

Pirmiausia, kojų darbas – greitis, staigumas. Antra – vaizdo įrašų peržiūra, ką daro varžovai, kaip pats turėčiau žaisti, kaip greitai turėčiau reaguoti.“

Paklaustas apie dar vieną žaidimo komponentą, kurio jam dar trūksta modernėjančiame NBA žaidime, J. Valančiūnas šyptelėjo. „O taip, o taip!“ – šypsojosi lietuvis, kai vienas žurnalistas paklausė, ar išplėtė savo pataikymo nuotolį. Vasarą J. Valančiūnas taip pat šlifavo tritaškių pataikymą – žaidimo komponentą, kurį bėgant metams centrui reikės įtraukti į savo arsenalą.

„Nebus taip, kad staiga pradėsiu mėtyti tolimus metimus. Juk reikia daryti savo darbą – statyti užtvaras, graibyti kamuolius, žaisti po krepšiu, ginti krepšį. Bet jei pavyks įtraukti tolimus metimus, bus nuostabu. Tačiau dar reikia pajusti pasitikėjimą metimu ir gauti žalią šviesą“, – surimtėjo J. Valančiūnas.

Spalio 1-ąją „Raptors“ sužais pirmąsias iš penkerių kontrolinių rungtynių su „Los Angeles Clippers“. Toronto krepšininkai dar susitiks su „Detroit Pistons“, „Chicago Bulls“ ir „Portland Trail Blazers“, o spalio 19-ąją pradės NBA sezoną rungtynėmis su „buliais“. Pernai iškritę Rytų konferencijos pusfinalyje ir atsitraukę į NBA žvaigždžių papildytų komandų šešėlį, „Raptors“ nepraranda ambicijų mesti iššūkį favoritams.

„Gera grįžti. Gera matyti naują jauną komandą, – entuziastingai kalbėjo J. Valančiūnas. – Turime daug jaunų vyrukų. Matau energiją, jaudulį. Aš pats nekantrauju pradėti naują sezoną, vėl treniruotis. Ir parodyti, ką galime. Su šiais žmonėmis galime nueiti toli ir nuveikti šį tą gero.“