Sportas

2017.09.23 23:00

Pernu 1000 km lenktynes laimėjo „Rotoma Racing“

ELTA2017.09.23 23:00

Šeštadienio vakarą „auto24ring“ trasoje šalia Pernu miesto (Estija) finišavo „1000 km Pärnu powered by Hankook“ lenktynės, kurias pirmąkart patikėta surengti užsieniečiams – didelę tokių renginių patirtį turinčiam „Promo events“ kolektyvui iš Lietuvos.

Lenktynėse dalyvavo 11 komandų, tačiau, kaip parodė jų eiga, varžytuvių grožį neretai lemia ne gausa dalyvių, o jų meistriškumas, techninė branda ir dar daugybė nenuspėjamų faktorių.

Estijos trasoje virė įdomi, kupina intrigų ir netikėtumų kova. Vargu ar kas būtų išdrįsę prognozuoti, kad kvalifikacines lenktynes laimėjusi ir iš pirmosios pozicijos startavusi „Skuba Racing Team“, kurios sportininkai Karolis Šikšnelis, Džiugas Tovilavičius ir Marius Slaboševičius vairavo įspūdingą GT klasės „BMW M3 V8 BigDaddy“, pirmoji baigs kovą, uždarydama į garažą ekipą gerokai nuvylusį jos kovinį ginklą.

Juolab, kad pirmojo „1000 km Cup“ etapo lenktynėse Palangoje ji laimėjo garbingą antrąją bendrosios įskaitos vietą, o Pernu nuvažiavo tik kiek daugiau, nei pusę distancijos - 172 ratus         

Beje, M. Slaboševičiui priklauso ir greičiausias lenktynių ratas, kai 3170 metrų distanciją Marius įveikė per 1 min. 16,598 sek. Šį rezultatą jis užfiksavo važiuodamas 88-ąjį „auto24ring“ trasos ratą.

Dėl techninių problemų garažuose užsisėdėję prieš finišą į trasą išvažiavo ir įveikė 194 trasos ratus „Gera dovana-Cargowin.eu“ sportininkai Egidijus Gutaravičius ir Martynas Čiuželis, kurie vairavo „Lotus Elise“ ir nugalėjo X1 klasėje bei „Juta-Bauer Rally Team“ (251 ratas, trečia vieta A3000+ klasėje, BMW M3, lenktynininkai Justas Jonušis, Ramūnas Čapkauskas ir Audrius Stasiulevičius).

Nesėkmių fone tuo įspūdingesnė ir brangesnė „Rotoma Racing“ ekipos lenktynininkų Roberto Graudinio, Dainiaus Matijošaičio ir Andrius Jasionausko, vairavusių BMW M3, pergalė, leidusi ne tik pasidžiaugti pasiektu rezultatu ar iškovotais prizais, bet ir žymiai pagerinti pozicijas ilgų nuotolių lenktynių „1000 km Cup“ įskaitoje. Mat po šio etapo bus suskaičiuoti Palangoje ir Pernu pelnyti bendri taškai, kurių suma ir lems taurės laimėtojus ir prizininkus.

Su įspūdinga, daugeliui gal kiek netikėta pergale, nugalėtojus pasveikino pagrindinis šių lenktynių organizatorius Darius Jonušis, komandos gerbėjai ir, žinoma, varžovai.

Ko gero prieš lenktynių startą apie pirmąją vietą negalvojo ir „Rotoma Racing“ BMW M3 į pergalingą finišą atvairavęs D. Matijošaitis, kuris po kvalifikacijoje užimtos antrosios pozicijos lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė, jog toks rezultatas jį ir komandą pilnai tenkina, nes varžovų bolidas esąs gerokai pranašesnis.

Lenktynių nugalėtojai 316 ratų, sudarančių 1000 km distanciją, įveikė per 7 val. 42 min. 41,499 sek. ir šventė pergalę ne tik bendrojoje įskaitoje, bet ir GT klasėje.

Antrąją vietą, atsilikusi nuo nugalėtojų vos vienu ratu, iškovojo „Igorio lankų“ komanda, kurios sportininkai Igoris Ivanovas, Kęstutis Vilkas, Sigitas Ambrazevičius ir Dainius Kablys vairavo „Seat Leon“ ir šventė pirmąją vietą A3000+/TCR klasėje.

Abiejų pirmųjų prizininkų tarpusavio dvikova tapo tikra visų lenktynių puošmena, o atkakliausi varžovai keitėsi pozicijomis bene aštuonis kartus.

Trečiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį užėmė dar viena Lietuvos – „Sparti reklama - PF Kekava Racing Team“ komanda, kurios lenktynininkai Rimas Cesiulis, Almantas Sadauskas ir Julius Skirmantas vairavo BMW 120D ir džiaugėsi pergale D1 klasėje. Jie nuo nugalėtojų atsiliko 18 ratų.

Ketvirtoji vieta (-20 ratų) atiteko „Alfa Romeo klubo“ Rimvydo Agurkio, Pauliaus Misevičiaus, Almino Malaiškos ir Mariaus Gabrijolavičiaus ekipažui, vairavusiam „Alfa Romeo GT“ ir nugalėjusiam A3000 klasėje.

Penkta liko arenos šeimininkė – Estijos „Cone Forest Motorsport“ komanda, kurioje - nei vieno esto, tačiau ji važiuoja su šios šalies automobilių sporto federacijos licencija, o jos garbę gina Sergejus Ugeris ir Razas Heimanas (Raz Heymann, abu Izraelis) bei Denis Levjatovas (Rusija). Jie vairavo BMW M3, užėmė antrąją vietą A3000+ klasėje, o nuo nugalėtojų atsiliko 26 ratais.