Sportas

2017.09.22 12:47

D. Adomaitis – apie pokalbį su Sabu, natūralizavimo galimybę ir T. Pačėso kritiką

15min.lt 2017.09.22 12:47

Penktadienio rytą Lietuvos krepšinio federacijos surengtoje vaizdo konferencijoje dalyvavęs rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis atsakė į gerbėjų ir sirgalių klausimus.

Pateikiame įdomiausias trenerio mintis.

Apie pokalbį su Arvydu Saboniu: Analizavome darbą, kurį darėme visą vasarą. Yra įsipareigojimai, visas olimpinis ciklas. Žinome, jog situacija nėra iš lengvųjų. Krepšinyje visuomet ateina tos rungtynės X, kuriose viskas sprendžiasi. Taip, jos nepavyko, bet buvo ir daug kitų rungtynių, kuriose komandos žaidimas mane tenkino.

Apie užgriuvusią kritiką po turnyro: Čia yra mūsų darbo dalis. Nėra nė vieno darbo, kuris būtų tik pozityvas. Mūsų darbe yra pergalės ir pralaimėjimai. Reikia su tuo susitaikyti.

Apie išorinius veiksnius: Aš galiu atsiriboti nuo socialinių tinklų. Man tai nėra didelės problemos. Svarbiausia susikaupti ties savo darbu. Visgi reikia suprasti, kad žaidėjai yra visai kita karta. Trenerio darbas yra kiek įmanoma apriboti neteisingą informaciją ir sureaguoti.

Apie socialinius tinklus: Tai yra šios kartos gyvenimo būdo dalis. Kiekvienas su reakcija į komentarus turi tvarkytis asmeniškai. Kuo tu jaunesnis, tuo į kritiką reaguoji sunkiau. Pagrįsta racionali kritika kiekvienam žaidėjui ar treneriui padeda tobulėti. Toks yra laikmetis, žaidėjai privalo su tuo susitvarkyti.

Apie Tomo Pačėso kritiką: Nenoriu to komentuoti. Neverta gaišti tam laiko. Nekalbėkime apie tai.

SIPA/Scanpix nuotr.

Apie Lietuvos žiniasklaidą: Žiniasklaidai parašo, jei yra blogai. Parašo, jei yra gerai. Čempionato metu skaityti viską nebuvo laiko. Jei norėčiau pasakyti nuomonę, reikėtų daugiau perskaityti. Turime nemažai žurnalistų, kurie rašo gerai, bet norėtųsi, kad skaitytojams būtų pateikta daugiau analizės. Tai būtų dar vienas žingsnis į priekį. Yra labai daug žmonių, kurie gerai vertina ir komentuoja.

Apie Donato Motiejūno išvykimą: Turime suprasti, kiek kai kurie dalykai žmogui yra svarbūs gyvenime. Apie visą situaciją mes su juo kalbėjome. Panašias situacijas turėjo ir Eimantas Bendžius bei Jonas Valančiūnas. Mes pasakėme, kad nedarysime jokių kliūčių. Jo sprendimas buvo toks ir aš puikiai jį suprantu. Jo emocijos ir pastangos grįžus buvo aukščiausiame lygoje. Galbūt iš Donato visi per daug tikėjosi? Juk jis dvejus metus visiškai nežaidė. Neabejoju, kad jis atsigaus, vėl pasitikės savimi ir sugrįš į tą lygį, kuriame buvo.

Apie bendravimą su Jonu Kazlausku: Po čempionato nebendravome. Kalbėjomės tik prieš pirmenybes, prieš pasirengimą. Manau, jog išgirdau daug naudingų patarimų, kurie labai pravertė.

Apie pasaulio čempionato atranką: Kol kas planuojame žaisti atrankoje be NBA ir Eurolygos žaidėjų, bet situacija dar galutinai neišsisprendė. Svarbiausia, kad būtų dialogas, o jis šiuo metu jau girdisi. Svarbiausia, kad nenukentėtų krepšinio gerbėjai.

Apie krepšininkų natūralizaciją: Neįsivaizduoju tokio scenarijaus, kad amerikietis galėtų žaisti mūsų rinktinėje. Lietuva yra krepšinio šalis. Čia turi žaisti mūsų šalies trenerių išauginti žaidėjai. Tai būtų lengviausias sprendimas, bet mes nenorime eiti šiuo keliu.

SIPA/Scanpix nuotr.

Apie atmosferą rinktinėje: Rinktinėje ji visada buvo gera, neturėjome problemų niekada. Susirenka labai motyvuoti žmonės, kurie aukoja savo atostogas. Malonu iš kolektyvo išgirsti malonius atsiliepimus. Tai yra darbo įvertinimas. Aš vadovaujuosi principu, kad pirmiausia turi duoti. Tada tu gausi atgal.

Apie trenerių štabą: Jokių permainų neplanuojame. Planuojame dar turėti vieną bendrą susirinkimą. Aptarti situaciją ir būsimus darbus.

Apie psichologą rinktinėje: Apie tai kalbėjome po čempionato su LKF vadovais. Ta linkme dirbama, bet tai turėtų būti žmogus, kuris kiekvieną dieną gyventų su rinktine. Geriausia, kad tai būtų žmogus, kuris padėtų visai Lietuvos krepšinio piramidei. Rasti tokį nėra lengva.

Apie kandidatų sąrašą: Jį turiu savo kompiuteryje, bet dar svarstau. Iki spalio 12-osios turiu pateikti 24 žaidėjų sąrašą. Bet ir jame gali būti dar išlygų. Kol kas turiu tikrai daugiau nei 24 pavardes. Turime daug jaunų žaidėjų, kuriems turime duoti šansą, norime, kad jie pamatytų rinktinės virtuvę.

Apie pirmąją stovyklą: Greičiausiai į pirmąją stovyklą kviesime 14 žaidėjų.

Apie pirmą varžovą Kosovą: Yra žaidėjų, kurie yra girdėti. Kosovas tikrai moka žaisti krepšinį, o, be to, visi krepšininkai žaidžia kartu. Tai jų stiprybė. Manau, jog dabar komandų lygis išsilygino. Manau, kad šiose atrankose bus nemažai siurprizų. Žinom jų mentalitetą, žais namuose. Manau, jog bus nelengva.

Apie Renaldą Seibutį: Su kiekvienu žaidėju turėjome susitikimą. Pirmiausia tai buvo paties žaidėjo sprendimas. Jis turėjo sveikatos problemų, kurias norėjo susitvarkyti. Jisai yra rinktinės starto penketo žaidėjas. Jis ir Paulius Jankūnas yra geriausiai besiginantys rinktinės žaidėjai. Jis tikrai būtų rinktinėje, jei būtų sveikas.

Apie artimiausius darbus: Dabar stebiu LKL rungtynes, kuriose žaidžia potencialūs rinktinės kandidatai. Ateinančią savaitę ketinu išvykti į JAV, dalyvausiu vienos komandos pasiruošimo etape, noriu pagausinti žinių bagažą.

Apie žmogų, su kuriuo norėtųsi papietauti: Alexas Fergusonas. Tai nuostabus žmogus, man imponuoja jo požiūris į darbą, atmosferą komandoje. Jo pasiekimai yra unikalūs.

Apie prietarus: Rungtynių dieną visada nusiskutu barzdą. Toks yra nedidelis ritualas.

Apie pasikeitusią žingsnių taisyklę: Kol kas dar per daug niekas nekreipia dėmesio, bet ateityje bus labai daug įdomių situacijų. Tai išnaudojant, tu gali įgyti labai didelį pranašumą. Kai kurie žaidėjai tai daro nuo mažų dienų. Kiekvienas žaidėjas prie to prisitaikys individualiai. Vieni greičiau, kiti – lėčiau.