Sportas

2012.07.03 15:11

Sunkiai sužeista „F-1“ pilotė M. De Villota

LRT.lt2012.07.03 15:11

Per bandomuosius važiavimus antradienį į avariją patekusi Ispanijos „Formulės-1“ pilotė Maria De Villota buvo sunkiai sužeista, medikai kovoja dėl jos gyvybės.

Per bandomuosius važiavimus antradienį į avariją patekusi Ispanijos „Formulės-1“ pilotė Maria De Villota buvo sunkiai sužeista, medikai kovoja dėl jos gyvybės.

Rytų Anglijos greitosios pagalbos tarnybos atstovas teigė, kad „Marussia“ komandai atstovaujanti M. De Villota per avariją Duxfordo aerodrome Kembridžšyre patyrė „pavojų gyvybei keliančius sužeidimus.

Pranešime „Marussia“ patvirtino, kad 32 metų pilotė-bandytoja nugabenta į ligoninę, kai per bandomąjį važiavimą jos vairuojamas bolidas susidūrė su pagalbiniu automobiliu.

„Maždaug 9.15 val. (11.15 val.) šį rytą „Formulės-1“ „Marussia“ komandos pilotė-bandytoja Maria De Villota Duxfordo aerodrome pirmą kartą bandydama komandos bolidą MR-01 patyrė avariją“, – teigė „Marussia“.

Anot komandos, ji susidūrė su pagalbiniu komandos sunkvežimiu.

BBC radijo pranešėjas Chrisas Mannas, kuris matė susidūrimą, teigė, kad M. De Villotos bolidas staiga pagreitėjęs rėžėsi į sunkvežimį.

„Ji įlipo į bolidą, jį užvedė ir atliko bandomąjį važiavimą maždaug 320 kilometrų per valandą greičiu lyjant lietui. Bolidas šiek tiek užsikirtinėjo, tačiau nerimo tai nesukėlė. Ji sugrįžo į tą vietą, kur buvome mes su inžinieriais. Ji sulėtino, tačiau tuomet staiga netikėtai greitėdama nuvažiavo pro minią ir rėžėsi į vilkiko šoną“, – pasakojo jis.

„Maždaug 15 minučių ji nejudėjo. Gaisrininkai atvyko per kelias sekundes, greitoji – per kelias minutes. Po kiek laiko pasirodė, kad ji pajudino rankas, tačiau kurį laiką ji buvo be sąmonės ir negalėjo pajudėti“, – pridūrė Ch. Mannas.

M. De Villota, Ispanijos „F-1“ lenktynininko Emilio De Villotos dukra, „Renault“ pilote-bandytoja tapo pernai. Prieš tai ji lenktyniavo Ispanijos „Formulėje-3“ ir „Daytona 24“ lenktynėse.