Sportas

2017.09.16 11:33

Prokurorai: 21-erių L. Rumšo širdis neatlaikė draudžiamų medikamentų

Daiva Lapėnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.09.16 11:33

Italijos policija iki šiol tiria mįslingas lietuvių dviratininko 21-erių metų Lino Rumšo mirties aplinkybes. Prokurorai mano, kad jaunuolio širdis neatlaikė draudžiamų medikamentų.

2002-aisiais geriausiu Lietuvos sportininku tituluoto dviratininko Raimondo Rumšo sūnus anapilin iškeliavo gegužės 2-ąją netikėtai sustojus širdžiai.

Dviratininkas prieš tragediją varžėsi „Altopack Eppela“ mėgėjų dviračių komandoje, dalyvavo keleriose vienadienėse lenktynėse. Jau tada Italijos žiniasklaida rašė apie tėvą krėtusį dopingo skandalą. Šeima viešai kalbėjo, kad Italijos žiniasklaida juos įžeidė.

Tačiau dabar, po kelis mėnesius trukusio sekimo ir telefoninių pokalbių pasiklausymo, pareigūnai atliko netikėtą kratą Rumšų namuose prie Lukos miesto, taip pat dviratininkų komandos būstinėje ir  prezidento namuose.

Per kratą buvo rasta draudžiamų preparatų bei medikamentų. Mirusio dviratininko tėvui ir keturiems komandos vadovybės atstovams pareikšti kaltinimai dopingo įsigijimu ir platinimu, antidopingo įstatymo pažeidimu, taip pat saitais su jaunojo dviratininko mirtimi.