Sportas

2012.07.03 12:37

M. Phelpsas ketina kovoti „tik“ dėl 7 aukso medalių

LRT.lt2012.07.03 12:37

Michaelas Phelpsas Olimpiadoje nedalyvaus 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir varžysis „tik“ dėl 7 aukso medalių.

Michaelas Phelpsas Olimpiadoje nedalyvaus 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir varžysis „tik“ dėl 7 aukso medalių, praneša BBC.

Teigiama, kad amerikietis visą dėmesį sutelks į dvi plaukimo peteliške ir dvi kombinuoto plaukimo rungtis bei tris estafetes.

14 aukso medalių iškovojęs ir sėkmingiausiu visų laikų olimpiečiu vadinamas M. Phelpsas 2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio lipo 8 kartus.

Tikėtasi, kad dėl aštuonių aukso medalių jis varžysis ir Londone, tačiau jo treneris Bobas Bowmanas teigė: „Nereikia tikėtis, kad tai būtų galima padaryti du kartus. Užteko ir vieno karto.‘

Prieš ketverius metus Pekine M. Phelpsas laimėjo 200 metrų plaukimą laisvuoju stiliumi, tačiau dviejuose pastaruosiuose pasaulio čempionatuose pirmam finišuoti jam nepavyko.

Šioje rungtyje jo vietą užims JAV komandos draugas Rickey Berensas, kuris per bandomąsias varžybas liko trečias – po M. Phelpso ir Ryano Lochte`o.

„Buvo smagi savaitė, tačiau dar yra daug dalykų, kurie turi būti tobuli“, – po bandomųjų varžybų teigė M. Phelpsas.

27 metų plaukikas per savo karjerą jau iškovojo 38 pasaulio čempionatų ir olimpinius aukso medalius, tačiau pripažino, kad po Pekino Olimpiados buvo sunku rasti motyvacijos toliau varžytis.

Be to, vis didesnę konkurenciją jam sudaro R. Lochte`as, kuris dabar laikomas 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi favoritu.

M. Phelpso ir R. Lochte`o varžymasis, kaip teigiama, bus vienas įdomesnių šį mėnesį prasidėsiančios Olimpiados momentų.

„Nė vienas iš mūsų nenori pralaimėti“, – kalbėjo M. Phelpsas.