Sportas

2017.09.12 18:10

Lietuvos olimpinio sporto centro likimas: palikti ar naikinti?

Po nesėkmingų Atlantos olimpinių žaidynių 1996-aisiais įkurtą Lietuvos olimpinį sporto centrą nuo kitų metų Kūno kultūros ir sporto departamentas planuoja reorganizuoti ir palikti rūpintis tik sporto bazėmis. Iki šiol ši biudžetinė įstaiga buvo atsakinga ir už trenerių, medicinos personalo išlaikymą, buvo pagrindinė aukšto meistriškumo sportininkų rengimo kalvė. 

Nors praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad šią reformą dėl sporto bendruomenės nepasitenkinimo vyriausybė stabdo, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius tikina, kad nėra gavęs oficialių nurodymų. Jau parengtame kitų metų Lietuvos olimpinio sporto centro biudžeto projekte nebėra aukšto meistriškumo sportininkams numatytų lėšų. Taip pat jau paskaičiuotos išeitinės kompensacijos treneriams ir medicinos personalui.

Kūno kultūros ir sporto departamento vizijoje sportininkų rengimui skirtos valstybės lėšos būtų tiesiogiai skiriamos sporto federacijoms arba jos galėtų kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu rūpintis sportininkų pasirengimu. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas pavasarį siūlė Kūno Kultūros ir sporto departamentui kartu steigti viešąją įstaigą ir ją drauge išlaikyti. Tačiau departamentas tokį siūlymą atmetė.

BNS nuotr.

Į dvi barikadų puses pasidalijo ir sporto federacijos. Vienos jų – baiminasi, kad neturės žmogiškųjų resursų tiesiogiai rūpintis sportininkų rengimu. Tačiau kitos, didesnės, savarankiškumo nesikrato.

Daugiau apie tai – Brigitos Virbalytės reportaže.