Sportas

2015.09.08 13:45

F-1 lyderės: dėl bandymų mūsų nebuvo atsiklausta

f-1.lt2015.09.08 13:45

F-1 čempionate pirmaujančių „Red Bull“, „Ferrari“ bei „Lotus“ ekipų vadovai pareiškė, jog priešingai nei „Mercedes“, jų komandoms nebuvo pasiūlyta sudalyvauti „Pirelli“ padangų bandymuose ir jų metu naudoti šių metų bolidus.

F-1 čempionate pirmaujančių „Red Bull“, „Ferrari“ bei „Lotus“ ekipų vadovai pareiškė, jog priešingai nei „Mercedes“, jų komandoms nebuvo pasiūlyta sudalyvauti „Pirelli“ padangų bandymuose ir jų metu naudoti šių metų bolidus.

Praėjusį savaitgalį kilo skandalas, kai paaiškėjo, jog sidabrinės strėlės po Ispanijos GP liko Barselonoje ir ten tris dienas bandė „Pirelli“ padangas. Apie tai sužinojusios varžovės liko nepatenkintos ir kreipėsi į FIA.

Praėjusį sekmadienį federacijos išplatintame pranešime teigiama, jog sidabrinėms strėlėms buvo sąlyginai leista atlikti bandymus tik tuo atveju jei juose dalyvaus ir kitos komandos bei „Mercedes“ bolidu naudosis „Pirelli“, o ne pati komanda.

„Red Bull“ ekipos vadovas Christianas Horneris teigia žinojęs apie praėjusiais metais gautą italų kompanijos laišką, kuriame buvo užsiminta apie galimus padangų bandymus. Tačiau brito teigimu, nebuvo jokios kalbos apie tai, jog bandymuose bus galima dalyvauti su šių metų bolidais.

F-1 taisyklės draudžia sezono metu bandyti tiek padangas, tiek bolidus. Tiesa, bandymai galimi tik tuo atveju, jei juose dalyvauja jaunieji pilotai.

„Mes niekada neturėjome tokios minties, kad visa tai nenusižengia taisyklėms“, – kalbėjo „Red Bull“ vadovas.

„Žinoma, „Pirelli“ kurį laiką norėjo surengti bandymus. Buvo pasiektas toks kompromisas, kad jie bandymuose naudos „Lotus“ („Renault“) bolidą. Anksčiau jie tai darė su „Toyota“ automobiliu. Toks buvo kompromisas.“

„Vienu momentu buvo pasiūlymas, kad „Pirelli“ bandymuose turėtų dalyvauti su čempionate nugalėjusia komanda. Tačiau į tai buvo sureaguota itin neigiamai. Toks pasiūlymas niekada nebūtų sulaukęs visų komandų sutikimo.“

„Visada egzistavo prašymas dėl bandymų. Tačiau atsižvelgus į taisykles, tai buvo neįmanoma.“

„Ferrari“ ekipos vadovas Stefano Domenicali teigė, jog italų komanda puikiai žinojo, jog padangų bandymuose naudoti šių metų bolido nebuvo galima.

„Pastaruosius porą metų buvo žinoma, kad „Pirelli“, norėdama atlikti tam tikrus bandymus, kreipėsi į visas komandas“, – sakė italų komandos vadovas.

„Mums visą laiką buvo aišku, kad negalime dalyvauti padangų bandymuose su šių metų bolidu. Nors jie mūsų formaliai ir neprašė, mums buvo aišku, kad to daryti negalima.“

Nors „Lotus“, priešingai nei „Red Bull“ ir „Ferrari“ nesikreipė į FIA dėl slaptų bandymų, komandos vadovas Ericas Boullier yra taip pat nepatenkintas sidabrinių strėlių veiksmais.

„Ne“, – atsakė E. Boullier, paklaustas ar šiemet „Lotus“ komandos buvo paprašyta sudalyvauti bandymuose su 2013 m. bolidu.

„Girdėjau tuos pačius gandus apie tariamą FIA leidimą dalyvauti bandymuose. Nesvarbu koks tai buvo leidimas, tai daryti turėtų būti leista visoms ekipoms“, – kalbėjo „Lotus“ komandos vadovas.

„Apie tai reiktų visus informuoti, o ne tiesiog imti ir kažkur sudalyvauti bandymuose.“

E. Boullier teigimu, pagrindinė problema, apie kurią dabar intensyviai diskutuojama yra ta, jog buvo pažeistos taisyklės.

„Yra sporto reglamentas. Be to turime ir susitarimą tarp komandų. Jie galėjo įgyti pranašumą ir jie tai padarė. Tačiau visa tai yra labiau susiję su tuo, jog buvo pažeistos taisyklės.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt