Naujienų srautas

Sportas2017.09.10 22:51

M. Kalnietis: tikiuosi, kad man tai nebuvo paskutinis čempionatas

ELTA 2017.09.10 22:51

Pagrindinis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis sugrįžęs į gimtinę buvo nusiminęs dėl nesėkmingo lietuvių pasirodymo Europos čempionate, bet tikisi, kad dar turės galimybių žaisti už savo šalį.  

Lietuvos krepšininkų žygį Europos čempionate jau aštuntfinalyje nutraukė graikai, kurie iškovojo pergalę 77:64.

31-erių metų M. Kalnietis mano, kad graikams pergalę lėmė žaidėjų patirtis, o taip pat įgėlė ir žiniasklaidai, kuri anksčiau laiko lietuviams pradėjo kabinti medalius.

„Daug Graikijos rinktinės žaidėjų rungtyniauja Atėnų „Panathinaikos“ ir Pirėjo „Olympiakos“ komandose, kai kurie yra laimėję Eurolygą. Jie turi labai daug sunkių varžybų patirties, o mums to pritrūko. Mums nepadėjo ir žiniasklaida, kuri pradėjo mums kabinti medalius, organizuoti sutikimus. Kvaila ir gėda šiek tiek“, – oro uoste kalbėjo M. Kalnietis.

Lietuvos rinktinės dabar laukia jau lapkričio mėnesį prasidėsianti atranka į pasaulio čempionatą. Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sprendimu, nuo šiol atrankos bus vykdoma sezono metu per vadinamuosius „langus“. Šiaurės Amerikos Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Eurolyga paskelbė, kad neleis žaidėjams palikti klubų, dėl to dauguma geriausių Europos krepšininkų negalės atstovauti savo šaliai.

„Keista ta sistema, pažįstu daug žmonių, kurie meta akmenis į FIBA daržą. Visi labai nori atstovauti rinktinei, bet yra kaip yra. Labai gaila, kad susidarė tokia situacija. Nenoriu dar apie ta galvoti, bet tikiuosi, kad tai nebuvo man paskutinis čempionatas atstovaujant Lietuvai“, – pridūrė M. Kalnietis.

Europos čempionate sėkmingą žaidimą demonstravo Marius Grigonis. Gynėjas po pelnytų pirmųjų taškų įgavo vis daugiau trenerio pasitikėjimo ir ypač buvo giriamas už gerą gynybą.

„Mariumi tikėjau, kaip ir kiekvienu kitu komandos nariu. Jis buvo tokio amplua žaidėjas, kokio mums ir reikėjo“, – sėkmingu žaidėjo pasirodymu nesistebėjo D. Adomaitis.

„Savo pasirodymą vertinu normaliai, tai man jau antri metai su rinktine, todėl nebuvo kažkokio jaudulio“, –Eltai teigė M. Grigonis.

Krepšininkas pabrėžė, kad pralaimėjimas graikams buvo skaudus, bet reikia gyventi toliau.

„Graikai buvo geresni ir tiek. Jie sužaidė geriau būtent tą dieną. Mes nuo jų atsilikome tiek taktiškai, tiek kitais aspektais. Po grupės varžybų debesiais neskrajojome, žinojome, kad grupėje bet kas gali užimti pirmąją vietą, todėl į kalbas apie artėjančius medalius nekreipėme dėmesio. Treneris po rungtynių pasakė, kad tai nėra pasaulio pabaiga ir gyvenime yra svarbesnių dalykų. Čia yra krepšinis, o jame būna ne tik pergalės“, – kalbėjo M. Grigonis.

M. Grigonis šį sezoną atstovaus Berlyno „Alba“ (Vokietija) ekipai, kuri rungtyniaus Europos taurės turnyre. Nors pirmosios 2019 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynes lietuvių laukia jau lapkričio mėnesį, M. Grigonis prisipažino, kad nesupranta šios sistemos ir neįsivaizduoja, ar galės padėti nacionalinei komandai.

„Nelabai domėjausi pasaulio čempionato atranka. Tiesą sakant, nesu dar įsigilinęs į tą sistemą. Niekas mums dar jos nepaaiškino, todėl nežinau net kada kur kas vyks“, – teigė M. Grigonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi