Sportas

2017.09.10 12:51

D. Adomaitis: „Nesiruošiu kaltinti nė vieno žaidėjo. Tai mano atsakomybė“

15min.lt 2017.09.10 12:51

Dainius Adomaitis dar niekada taip greitai nebuvo prisistatęs Lietuvos žurnalistams po Europos čempionato rungtynių. Bet jis nebijojo akistatos su Lietuvos žiniasklaida, kuri dvejopai gali įvertinti nacionalinės komandos pasitraukimą iš Europos čempionato jau aštuntfinalyje. Tačiau D.Adomaitis nesidangsto – jis prisiima visą atsakomybę.

„Man, kaip treneriui, reikia prisiimti atsakomybę, kad nesugebėjau atskirti žaidėjų nuo informacijos, kuri buvo aplinkui. Kalbėjome, kartojom, kad tai be galo patyrusi komanda, žino kaip žaisti tokias rungtynes, bet padarėme tiek mentaliteto klaidų puolime ir gynyboje, kad tiek klydome tik su gruzinais. Tas scenarijus pasikartojo. Man reikia prisiimti atsakomybę, nes visi aplinkui nemažai rėkavo ir davė vis papildomos motyvacijos graikams. Visi ekspertai čia“, – po rungtynių kalbėjo D.Adomaitis.

 – O žaidėjai turėtų prisiimti atsakomybę už laisvus graikų tritaškius?

– Manau, aš kaip treneris turiu prisiimti atsakomybę. Nors buvome susitarę, kaip gintis, paprasčiausiai tos klaidos gynyboje, apie kurias kalbėjome dėl rizikos, mes to neišpildėme iki galo. Čia nesiruošiu kaltinti nė vieno žaidėjo. Tai mano atsakomybė.

– Kiek įtakos turėjo tai, kad kai kuriems žaidėjams pritrūko patirties?

– Jūs žinote, kad esame jauna komanda. Žaidžiame kartu pirmą vasarą. Aišku, tai jaučiasi, nes sunkiu metu nepriėmėme gerų sprendimų.

– Toks rezultatas parodo komandos lygį?

– Nenoriu apie tai kalbėti. Čia ne apie tai.

– Buvote priartėję iki graikų 4 taškais. Ko pritrūko persverti rezultatą?

– Buvo kelios atkarpos, kai gynyboje sužaidėme kaip sutarę, bet puolime priėmėme blogus sprendimus. Taip pat nepataikėme kelių gerų metimų. Kartais ir tos sėkmės pritrūksta.

– Kaip vertinate rinktinės pasirodymą?

– Nenoriu vertinti.

– Kokia šios komandos laukia ateitis?

– Labai sunku apie tai kalbėti, kai iškrenti tokiame etape. Supraskite... Aš tikrai tikėjau šia komanda. Labai. Ir tikrai tikiu.

– Po tokių rungtynių sunku rasti žodžių. Ką pasakėte žaidėjams?

 – Pasakiau, kad visada, kai žaidi, ateina etapas, kai 40 minučių negali sužaisti žemiau savo lygio. Mes šiandien, faktas, sužaidėme prasčiau.