Sportas

2017.09.09 13:29

Paskutinių minučių drama: Lietuvos rinktinė pasiruošusi rimtai netekčiai

Donatas Urbonas, 15min.lt2017.09.09 13:29

Mindaugas Kuzminskas pirmas išėjo iš paskutinės treniruotės „Abdi Ipekči“ arenoje. Paskui jį nešinas rankšluosčių greitai kulniavo masažuotojas Juozukas, ko gero, planavęs krepšininkui dar vieną procedūrą. 27-erių puolėjas dabar gyvena procedūrų ritmu – Lietuvos rinktinė bando atstatyti skausmo surakintą vieno lyderių nugarą Europos čempionato aštuntfinaliui. Nacionalinė komanda pasiruošusi ir blogiausiam scenarijui.

Tas užspazmavęs nugaros raumuo gali skausmingai atsiliepti visai Lietuvos rinktinei.

Nors M. Kuzminskas pabandė treniruotis, trenerių štabas mačo dieną dar negalėjo pasakyti, ar žaidėjas bus pasiruošęs išbėgti į aikštę dvikovoje su Graikija, kuri šeštadienį prasidės 21 val. 45 min.

Penktadienio treniruotė šalia „Sinan Erdem“ rūmų nuvylė krepšininką – dėl skausmo jis negalėjo baigti pratybų ir jas baigė padedamas vyr. kineziterapeuto Petro Mikučionio, kuris kantriai tampė žaidėjui raumenis.

„Mindaugas bandė treniruotis, bet atsakymai bus prieš rungtynes“, – jau šeštadienio rytą Stambule sakė Dainiaus Adomaičio asistentas Mindaugas Brazys.

Mindaugas Brazys: „Situacija dėl Mindaugo Kuzminsko paaiškės prieš rungtynes“

M. Kuzminsko netektis būtų nemenkas sukrėtimas Lietuvos rinktinei.

Europos čempionate jis renka vid. 14,4 taško ir rezultatyvumu nusileidžia tik Jonui Valančiūnui (vid. 16,4 tšk.).

„New York Knicks“ atstovas kyla nuo atsarginių suolo ir į žaidimą įneša didžiulę energiją. Būtent atsarginių suolo indėlis buvo viena kertinių lietuvių sėkmės paslapčių grupės varžybos Tel Avive.

„Valančiūnas ir Kuzminskas yra svarbiausi Lietuvos žaidėjai, – prieš rungtynes su Lietuva pabrėžė graikų veteranas Giorgos Printezis. – Jeigu prie jų prisitaikysime, turime šansų nugalėti.“

Jeigu Lietuvai nepadės M. Kuzminskas, tų šansų graikai turės dar daugiau.

Tiesa, Lietuvos rinktinė bandė vyti nerimą į šalį. M. Brazys tiki, kad blogiausiu atveju komandoje atsiras, kam pakeisti M. Kuzminską.

„Visada geriau turėti visus sveikus. Bet yra kaip yra. Jį bandys pakeisti kiti. Toje pozicijoje turime žmonių, kurie galėtų jį pakeisti. Žiūrėsime, gal jis galės žaisti. Tas problemas spręsime eigoje. Viskas spręsis prieš rungtynes“, – teigė M. Brazys.

Lietuvos rinktinės prieš Europos čempionato aštuntfinalį laukia paskutinių minučių drama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt