Sportas

2017.09.10 12:10

Tarsi ant sparnų žaidę graikai nutraukė lietuvių pasirodymą Europos čempionate

LRT.lt2017.09.10 12:10

Visas rungtynes dominavusi Graikijos rinktinė rezultatu 77:64 (25:17; 12:13; 24:18; 16:16) nugalėjo lietuvius ir eliminavo juos iš tolimesnės kovos dėl Europos čempionato medalių. Sėkmingiausiai lietuvių gretose žaidė Mindaugas Kuzminskas (20 tšk.) ir Jonas Valančiūnas (13 tšk., 15 atk. kam.). Graikus į pergalę vedė 21 tašką pelnęs Kostas Sloukas.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo lietuviai – po Jono Valančiūno ir Marius Grigonio taiklių metimų išsiveržė į priekį 4:0. Į tai galingai atsakė varžovai – pelnė 10 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį. Tačiau jiems atitrūkti neleido geras individualus J. Valančiūno žaidimas – 14:17. Banguotas lietuvių žaidimas leido graikams vėl atitrūkti, tad pasibaigus pirmajam kėliniui mūsiškiai atsiliko 17:25

Itin nerezultatyvioje pirmoje antrojo kėlinio pusėje lietuvius į priekį vedė Mindaugas Kuzminskas, kuris ne tik baigdavo lietuvių atakas taikliais metimais, bet ir išprovokavo kelias varžovų pražangas. Į žaidimą bandę grįžti mūsiškiai antrajame kėlinyje pelnė 13 taškų ir pirmąją rungtynių pusę baigė su 7 taškų deficitu – 30:37.

BNS nuotr.

Trečiajame kėlinyje pirmuosius taškus po pusantros minutės žaidimo pelnė graikai, tačiau rezultatyvia ataka atsakė ir M. Kuzminskas. Po taiklių graikų tritaškių persvara išaugo iki 11 taškų, o likus 4 min. iki kėlinio pabaigos M. Grigonis gavo nesportinę pražangą.   Abi komandos apsikeitė keliomis rezultatyviomis atakomis, o po M. Kuzminsko tritaškio lietuviai sumažino graikų pranašumą iki 9 taškų, tačiau visą kėlinį dominavę graikai sugebėjo atsitiesti ir padidinti persvarą iki 13 taškų – 48:61.

Ketvirtąjį kėlinį taškais atidarė Graikijos rinktinė. Į šį išpuolį atsakė M. Kuzminskas. Edgaras Ulanovas ir M. Kalnietis sumažino persvarą iki 9 taškus, tačiau Graikijos rinktinė atsitiesė. Po graikų pražangos prieš E. Ulanovą persvara buvo sumažinta iki 4 taškų, bet Lietuvos rinktinė daugiau nepasipriešino ir visišką dominavimą rungtynėse perėmė Graikijos rinktinė.  M. Kalnietis bėgant paskutinėms rungtynių minutėms susiėmęs už čiurnos paliko krepšinio aikštelę. Paskutinės kėlinio minutės minutės buvo tik formalumas.

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Kuzminskas 20 (5 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 13 (15 atk. kam.), Mantas Kalnietis 11 (7 rez. perd.), Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas po 7.

Graikijos rinktinė: Kostas Sloukas 21, Nickas Calathes 14 (6 rez. perd.), Kostas Papanikolaou ir Ioannis Bourousis po 11, Georgios Printezis 8.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys. Rungtynių pradžia buvo sėkmingesnė lietuviams – apsigynus nuo graikų išpuolių, galingu dėjimu lanką sudrebino Jonas Valančiūnas. Čia pat iš vidutinio nuotolio pataikė Marius Grigonis – 4:0. Nicko Calatheso ir Georgios Printezio taiklūs metimai ir graikai jau priekyje – 6:10. Toks skirtumas laikėsi neilgai, nes Mantas Kalnietis nubaudė varžovus tritaškiu metimu. Kitoje aikštelės pusėje taip pat tritaškiu atsakė N. Calathesas. Po dar vienos sėkmingos graikų atakos, kai galingu dėjimu du taškus pelnė Georgios Papagiannis, lietuviai atsiliko rezultatu 9:15 ir Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Persvarą kiek sumažino J. Valančiūnas, kuris pelnė du taškus su pražanga. Baudos metimas taip pat buvo taiklus. Dar po vieno taiklaus Lietuvos rinktinės centro metimo persvara aptirpo iki trijų – 14:17. Mūsiškių nelaimei antrąjį savo tritaškį rungtynėse pataikė N. Calathesas ir graikų persvara išaugo iki 6. Kostas Papanikolaou persvarą padidino iki 8 – 14:22. Dar viena mūsiškių klaida ir Nikos Pappas pelnė dar du taškus su pražanga ir graikų pranašumas išaugo iki dviženklio skaičiaus – 14:25. Baigiantis pirmajam kėliniui varžovų persvarą tritaškiu metimu kiek sumažino Edgaras Ulanovas – 17:25.

BNS nuotr.

Antras kėlinys. Jis prasidėjo nevaisingomis abiejų komandų atakomis, kol galiausiai dar vieną tritaškį į mūsiškių krepšį įsūdė graikai – sėkmingai atakavo K. Papanikolaou. Dviem po greitos atakos mestais baudos metimais varžovų persvarą sumažino Mindaugas Kuzminskas – 19:28. Itin nerezultatyviame antrajame kėlinyje daugėjo ir pražangų – jų dvi išprovokavo M. Kuzminskas, kuris įpusėjus kėliniui sumažino varžovų pranašumą – 21:28. Jo į priekį vedama komanda skirtumą kaip mat sumažino iki 5. Skirtumas po Jono Mačiulio dviejų taiklių baudos metimų ir graikų išpuolio likus žaisti porą minučių antrajame kėlinyje išliko toks pats – 5. J. Valančiūnas pelnė dar du taškus ir skirtumas sumažėjo iki 3 taškų – 27:30. Kostas Sloukas ir Mantas Kalnietis apsikeitė taikliais metimais, o po K. Slouko tritaškio metimo minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti ir D. Adomaitis. Likus pusei minutės antrajame kėlinyje pražangą puolime užsidirbo Georgios Bogris ir prie baudos metimų linijos stojęs Donatas Motiejūnas pelnė vieną tašką. Kitoje aikštelės pusėje N. Calathes pasinaudojo didelėmis erdvėmis baudos aikštelėje ir pelnė du lengvus taškus. Mūsiškiai dar bandė atsakyti į šį išpuolį, tačiau nesėkmingai. Po dviejų kėlinių – 30:37. Geriausiai pirmoje rungtynių pusėje žaidė 9 taškus pelnęs ir 6 kamuolius atkovojęs J. Valančiūnas. Lietuviai krepšį ir vidutinio nuotolio atakavo 50 proc. taiklumu, kai graikai tą darė 47 proc. taiklumu. Panašiu taiklumu (45 proc.) graikai atakavo iš trijų taškų nuotolio, kai mūsiškiai tai darė tik 17 proc. taiklumu.

Trečias kėlinys. Pirmųjų taškų šiame kėlinyje reikėjo laukti pusantros minutės. K. Sloukos padidino persvarą dviem taškais, į kuriuos čia pat galingu dėjimu atsakė M. Kuzminskas. Įpusėjus vėl gana nerezultatyviam kėliniui po K. Slouko dviejų tritaškių ir J. Valančiūno ir M. Kalniečio metimų iš vidutinio nuotolio graikų persvara išaugo iki 11 – 36:47. Likus 4 minutėms, K. Sloukos smeigė dar vieną tritaškį ir čia pat nesportine ir ketvirtąja asmenine pražanga nubaustas Mantas Grigonis. Po dviejų taiklių metimų prie baudos metimų linijos K. Sloukas savo taškų sąskaitą papildė iki 18-os. Prabėgus dar minutei J. Valančiūnas dviem baudos metimais komandą į priekį timptelėjo J. Valančiūnas. Ioannis Bourousis ir Jonas Mačiulis apsikeitė tolimais metimais, M. Kalnietis sėkmingai užbaigė greitą mūsiškių ataką ir prasidėjus prasidedant priešpaskutinei kėlinio minutei 12 taškų deficitas – 45:57. Po mirtinai reikalingo M. Kuzminsko tritaškio lietuviai sumažino pranašumą iki 9 taškų. Tačiau kitoje aikštelės pusėje M. Kuzminskas, nors ir prasižengė prieš I. Bourousį, tačiau leido jam pelnyti du taškus. Laimei, graiko mestas baudos metimas buvo netaiklus. Likus pusei minutei tas pats I. Bourousis pelnė dar du taškus ir padidino savo persvarą iki 13 – 48:61.

Ketvirtas kėlinys. Itin sėkmingą atkarpą sužaidęs I. Bourousis pavogė kamuolį iš Lietuvos rinktinės centro, o persvarą dar labiau padidino K. Papanikolaou. Į graikų išpuolį atsakė M. Kuzminskas. Prabėgus dviem minutėms paskutiniame rungtynių kėlinyje – 50:63. Edgaras Ulanovas skirtumą sumažino iki 11-os, o greitos atakos metu teisę mesti du baudos metimus gavo M. Kalnietis. Jis skirtumą sumažino iki 9, tačiau itin gerai, kad penktą kartą prasižengė graikų aukštaūgis Georgios Papagiannis. Jis rungtynėse pelnė 4 taškus. Įpusėjus kėliniui Marius Grigonis smeigė tritaškį, o teisėjų brigada užfiksavo dar ir graiko pražangą po lietuvių krepšiu. Edgarui Ulanovui įmetus abu baudos metimus lietuviai persvarą sumažino iki 4 – 59:63. I. Bourousis pelnė du taškus, o dar po vienos nesėkmingos lietuvių atakos penktąjį kartą prasižengė M. Grigonis. Thanasis Antetokounmpo smeigė tritaškį, N. Calathesas ir M. Kuzminskas apsikeitė sėkmingomis atakomis ir graikų pranašumas likus trims minutėms išaugo iki 9 – 61:70. 21-ąjį savo tašką iš trijų taškų zonos pelnė ir lietuvių šansus sukomplikavo K. Sloukas. Prasidėjus priešpaskutinei minutei I. Bourousis ir Th. Antetokounmpo dėjimais iš viršaus padidino graikų persvarą, o į tai atsakė tritaškiu M. Kuzminskas – 64:77 prasidėjus paskutinei rungtynių minutei – beveik jokių šansų. Daugiau sėkmingų atakų nei lietuviai, nei graikai nesukūrė ir teisėjai užfiksavo galutinį rezultatą 64:77 bei puikiai žaidusių graikų pergalę. Po šios nesėkmės Lietuvos rinktinė buvo eliminuotas iš Europos čempionato.

BNS nuotr.

Lietuviai sėkmingiau atakavo iš vidutinio nuotolio (52 proc. prieš 48 proc.) ir nuo baudų metimų linijos (93 proc. – 55 proc.), tačiau gerokai nusileido taiklumu atakuojant iš trijų taškų zonos (25 proc. – 46 proc.). Taip pat mūsiškiai atkovojo šešiais kamuoliais daugiau nei varžovai (37 – 31), bet atliko 8 rezultatyviais perdavimais mažiau (12 – 20). Lietuvos rinktinė laimėjo tik vieną kėlinį iš keturių – antrajame kėlinyje mūsiškiai pelnė 13 taškų, o graikams leido įmesti tik 12. Pirmasis kėlinys pralaimėtas 17:25, trečiasis – 18:24, ketvirtasis buvo lygus – 16:16.

Geriausiai lietuvių gretose žaidė 20 taškų pelnęs M. Kuzminskas ir 13 surinkęs J. Valančiūnas (15 atkovotų kamuolių). 11 pelnė M. Kalnietis, kuris atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Graikijos ekipą į pergalę vedė 21 tašką surinkęs K. Sloukas ir 14 pridėjęs N. Calathes. 

Dėl patekimo į Europos čempionato pusfinalį ir galimybės toliau kovoti dėl medalių graikai kausis su Kroatijos arba Rusijos krepšininkais, kurių akistata įvyks sekmadienį 21.30 val. Ketvirtfinalio mačas numatomas rugsėjo 13 d., trečiadienį.

Dainiaus Adomaičio treniruojama Lietuvos rinktinė pirmajame čempionato etape surinko keturias pergales, patyrė vieną pralaimėjimą ir taip užėmė pirmąją B grupės vietą. Po nesėkmingo starto prieš Gruzijos rinktinę mūsiškiai atsigriebė nugalėdami Izraelio (88:73), Italijos (78:73), Ukrainos (94:62) ir Vokietijos (89:72) krepšininkus. 

Praėjusiame Europos čempionate 2015-aisiais Lietuvos rinktinė nukeliavo iki pat turnyro finalo, tačiau jame teko pripažinti Ispanijos krepšininkų pranašumą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.