Sportas

2017.09.08 22:15

Pirmasis „DHL Rally Elektrėnai“ trofėjus – D. Jociaus ekipažui

ELTA2017.09.08 22:15

Šiemet renginys paviliojo septynias dešimtis ekipažų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos. Tai šiais metais Lietuvoje vykstančių automobilių ralių rekordas, nes tiek sportininkų dar nėra varžęsi nė viename iki šiol vykusiame ralyje.  

„DHL Rally Elektrėnai“ – ne tik Lietuvos automobilių ralio bei ralio sprinto čempionatų penktųjų etapų lenktynės, bet ir įskaitinės tarptautinio „FIA Baltic Rally Trophy“ irgi penktojo etapo varžybos. 

„Mums, šio ralio organizatoriams ir renginio rėmėjams, itin džiugu, jog trečius metus gyvuojantis ralis kasmet vis labiau populiarėja, patraukdamas daugiau dalyvių, o jo greičio ruožų prieigas apsupa vis daugiau žiūrovų“, – dėkodamas už gerą vertinimą kalbėjo pagrindinis renginio organizatorius Ramūnas Čapkauskas.

Iškilmingame renginio atidaryme skambėjo Lietuvos Respublikos himnas, trenkė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestro vario dūdos, skambėjo Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro „Aidas” dainos, kurias po pusvalandžio pakeitė variklių gausmas.

Penktadienio vakarą miestelėnams ir Elektrėnų svečiams pateikta įspūdinga dovana – pirmąsyk renginio istorijoje vyko lenktynės pačiame Elektrėnų mieste, todėl neilgą, beveik kilometro asfaltinį greičio ruožą apgulė žiūrovai, stebėję trumpas, dinamiškas ir azartiškas, neilgai trukusias lenktynes.

Ralio prologu tituluojamose varžybose didžiausia sėkmė lydėjo Deivido Jociaus ir Donato Zvicevičiaus ekipažą, šią distanciją su „Mitsubishi Lancer Evo“ įveikusį per 50,10 sek.

Ar tai pirmoji paraiška laimėti ralį? Galbūt, nes į ralio spaudos centro klausimą kada po apmaudžių nesėkmių šis ekipažas pagaliau laimės Elektrėnų ralį, D. Jocius dar gerokai prieš lenktynės nė nemirktelėjęs atsakė „Šiemet!“

Antrąją vietą lenktynėse Elektrėnų gatvėmis iškovojo pernykščiai šio ralio bendrosios įskaitos laimėtojai Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas, vairavę tokį pat, kaip ir nugalėtojai, automobilį ir finišą pasiekę per 50,30 sek.

Treti liko Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku („Mitsubishi Lancer EVO X“), distancijoje sugaišę 50,60 sek.

Šeštadienį sportininkų laukia aštuoni greičio ruožai.

9.20 val. „DHL Rally Elektrėnai“ dalyviai varžybas pradės antrajame „Čapkauskas turbinų taisymas“, irgi trumpame, 6,85 km ilgio greičio ruože, kurį daugelis sportininkų vertina kaip rytinį apšilimą.

Iš viso Lietuvos automobilių ralio čempionato ir „FIA Baltic Rally Trophy“ varžybų dalyviams teks įveikti 284.07 km. distanciją, iš kurių 122,88 km sudaro 9 greičio ruožai.

Lygiai pusę, neskaitant lenktynių miesto gatvėmis, iš devynių greičio ruožų žiūrovų patogumui sportininkai važiuos po du kartus. 97,83 proc. distancijos jiems teks įveikti žvyro keliais ir tik 2,17 proc. – asfalto.

Sprinto varžybų dalyvių laukia trumpesnė – 152,40 km distancija. Iš jų 57,18 km sudaro 5 greičio ruožai, iš kurių lenktynininkai važiuos du ruožus po du kartus.

Ralis finišuos šeštadienį Elektrėnuose, kur 20 val. rengėjai planuoja surengti nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimo ceremoniją. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt