Sportas

2017.09.07 17:14

Rinktinė – jau Stambule: anksčiau laiko sutiktas varžovas ir nedideli nesklandumai

Šių metų Europos krepšinio čempionatas pasmerktas problemoms, kurios kyla dėl skrydžių. Bet bent jau Lietuvos krepšininkų kelionė šįkart neužtruko ilgiau nei parą, kaip tąsyk iš Vilniaus į Tel Avivą. Lietuviai ketvirtadienio popietę valanda vėliau nei planavo pasiekė Stambulo „Ataturk“ oro uostą, į kurį sugužėjo būrys Europos krepšinio žvaigždžių.

Prancūzas Kevinas Seraphinas ir būsimas lietuvių varžovas aštuntfinalyje graikas Thanassis Antetokounmpo šnekučiavosi prie bagažo tako. Į akis krito šmaikšti priešininko kuprinė, primenanti dinozauro žabtus.

Buvę žalgiriečiai prancūzas Leo Westermannas ir vokietis Isaiahas Hartensteinas spėjo šnektelėti žengę pro oro uosto atvykimo vartus.

„O, čia buvo ir lietuviai?“ – maloniai nustebo Leo, iš „Žalgirio“ šią vasarą persikėlęs į CSKA.

Prancūzas, be abejo, būtų pasilabinęs ir su Edgaru Ulanovu iš Lietuvos rinktinės, tačiau vyrukai prasilenkė keliomis minutėmis.

Mūsiškiai jau išėjo į šalia oro uosto jų laukusį FIBA autobusą, kuriame jau tik pro langą matė savo bičiulius ir tuo pačiu priešininkus.

Vienu metu „Ataturk“ oro uoste buvo bent 8 Europos rinktinių krepšininkai. Iš kiekvieno miesto, po keturias komandas lėktuve, į Stambulą juos suskraidino FIBA.

Lietuviai lėktuve turėjo galimybę prisiminti grupės varžybų kovas su Vokietijos, Italijos ir Ukrainos komandomis, kurios atvyko iš Tel Avivo.

Tuo tarpu kitu lėktuvu iš Helsinkio į Turkiją atvyko Prancūzija, Slovėnija, Suomija ir Graikija.

Būsimą Lietuvos priešininką aštuntfinalyje atvykimo salėje sutiko tik rinktinės personalas, likęs laukti nestandartinio dydžio bagažo. Krepšininkai jų jau laukė autobuse.

Mūsiškiai turėjo matyti, kaip į Stambulą su žmona atskridęs Giannis Bourousis ją laipino į taksi.

Graikų įžaidėjas Nickas Calathesas nepakėlė galvos nuo išmaniojo telefono, o Giorgos Papagiannis turėjo pasilenkti, kad nestuktelėtų galvos eidamas pro oro uosto atvykimo vartus.

Prie jų laukė didžiulė artimųjų laukusi minia, bet nepasimesti aukštaūgiams padėjo Europos čempionato nuorodos.

Visos komandos sulipo į jiems skirtus autobusus, kurie išriedėjo į viešbučius.

Europos čempionatu „Ataturk“ oro uostas kvėpuos ir penktadienį, kai į Stambulą atvyks komandos iš Rumunijos grupės: Ispanija, Kroatija, Juodkalnija ir Vengrija.

Tiesa, prie oro uosto tada prisiparkuos ne aštuoni, bet tik keturi autobusai – vienas iš grupių etapų vyko Stambule, iš kurio į aštuntfinalį pateko Latvija, Serbija, Rusija ir Turkija.

Europos čempionato aštuntfinalis startuos šeštadienį. Lietuviai 21 val. 30 min. susitiks su Graikija.