Sportas

2017.09.06 13:48

Disko metiko A. Gudžiaus tikslai – Tokijo olimpinis medalis ir pasaulio rekordas

ELTA 2017.09.06 13:48

Per tris savaites lengvaatletis Andrius Gudžius nuveikė tiek, kiek nedažnam pavyksta per karjerą. Rugpjūčio viduryje Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas Londone (Didžioji Britanija) diską numetė 69 m 81 cm ir tapo pasaulio čempionu, o pirmomis rugsėjo dienomis Briuselyje (Belgija) su 68 m 16 cm rezultatu triumfavo Deimantinės lygos finale.

Sektoriaus konkurentai į A. Gudžių žiūri su pagarba, komentatoriai išmoko tarti jo pavardę, o ir pats lietuvis nestokoja ambicijų.

„Viskas, ką dabar darau, vienaip ar kitaip vyksta dėl svarbiausio tikslo – Tokijo olimpinių žaidynių“, – sakė atletas.

Slaptuose lietuvio planuose įrašytas ir pasaulio rekordo pakrutinimas, bet kol kas A. Gudžius pradeda mėgautis pelnytomis atostogomis, visas atsiduoda šeimai, gydosi traumas ir net žada gulti ant operacinio stalo.

„Šiemet atostogos prasidėjo geriausia nata, tačiau jos bus visiškai neatostogiškos. Ilsėsiuosi nuo sporto, bet spręsiu reikalus ir problemas, kurios susikaupė per metus. Turiu veiklos namų ūkyje, moksluose, noriu praleisti kuo daugiau laiko su šeima, kuriai trūksta mano dėmesio. Dažnai būnu išvykęs į stovyklas, į varžybas, o net jei ir būnu namuose, po treniruočių grįžtu pavargęs. Tad artimiausios savaitės bus skirtos atsigriebti už prarastą laiką, – kalbėjo pasaulio čempionas. – Jei viskas gerai, ilsėsiuosi mėnesį.

Dvi savaites tikrai be jokio sporto. Jo šiemet užteko. Turėjau labai daug varžybų, žvėriškai pavargau psichologiškai. Pavargau fiziškai. Reikia truputį pagulėt. Kojas reikia suremontuoti, nes visą sezoną sportavau su išvarža. Įplyšo raumens frakcija, raumuo lenda lauk ir veržia nervą. Reikia išgyti, reikia operacijos, kad būčiau sveikas ir kitą sezoną vėl galėčiau sportuoti. Tad artimiausiu metu būsiu ramiai, be sporto, pailsėsiu, ką reikia susiremontuosiu.“

Į sportinį režimą disko metikas ketina grįžti nuo spalio.

„Su treneriu pasikalbėjome, kad į darbinį režimą grįšime spalio pradžioje. Pirmą mėnesį sportuosime Lietuvoje, lapkritį bandysime išvažiuoti į Portugaliją, kur šilčiau, nes disko žiemą ant sniego neprimėtysi. Pirmąsias varžybas planuojame gegužės mėnesį, kai numatytas pirmasis sportinės formos pikas, o geriausios formos sieksime Europos čempionatui“, – sakė A. Gudžius.

Anot lengvaatlečio, jo pagrindinis tikslas – medalis 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Tai tikslas numeris vienas. Noriu ten iškovoti medalį. Visi kiti čempionatai yra antriniai, tačiau ne mažiau svarbūs. Net ir tai, ką darėme šiemet, yra skirta vienam tikslui. Iki Tokijo laukia pasaulio čempionatas, du Europos čempionatai, visas kalnas kitų varžybų. Ir visos jos man svarbios. Neskaitant dviejų sportininkų iš JAV ir Pietų Afrikos Respublikos, pasaulio elite vien europiečiai. Visur konkurencija bus žvėriška, varžovai stiprūs. Tad iki Tokijo turėsiu daug laiko pasigrūdinti. Esu jaunas, tikiuosi, vis dar stipriai tobulėju. Kiek tiksliai patobulėti pavyks, pamatysime po trejų metų“, – kalbėjo A. Gudžius.

Sportininkas svajoja ateityje pakoreguoti ir pasaulio rekordą – 74 m 8 cm, kurį dar 1986 metais pasiekė vokietis Juergenas Schultas.

„Tai labai baisus skaičius. Labai noriu šį skaičių pakoreguoti, bet ne šiandien. Dar nesu tam pasiruošęs. Privalau atlikti labai daug darbo, lygiai tiek pat jo turi ir treneris. Bet aš dirbu. Kaip kiti turi žalingus įpročius, taip ir aš turiu. Tik maniškis yra noras daryti darbą ne labai gerai, o geriausiai iš visų. Visad noriu aplenkti kitus, save, būt geriausiu. Gal čia veržiasi mano ego, bet tik dėl to aš matau šį skaičių, link jo einu ir tikiuosi, kad kada nors gyvenime man pavyks jį bent pakrutinti“, – sakė A. Gudžius.