Sportas

2017.09.05 21:30

„Trakų“ direktorius V. Lemežis: FIFA ir UEFA prioritetas – atskirties mažinimas tarp didžiųjų ir mažųjų klubų

ELTA 2017.09.05 21:30

„Trakų“ futbolo klubo direktorius Virmantas Lemežis dalyvauja Ženevoje (Šveicarija) vykstančioje Europos futbolo klubų asociacijos (ECA) generalinėje asamblėjoje. Jos metu jau išrinktas naujasis prezidentas – Turino „Juventus“ vadovas Andrea Agnellis. Taip pat patvirtinta ir naujoji taryba, į kurią pateko praeityje garsūs futbolininkai Edwinas van der Saras ir Javieras Zanetti.

Buvęs prezidentas Karlas-Heinzas Rummenigge asociacijai vadovavo 10 metų ir pats nusprendė nebetęsti šios veiklos. Į asamblėją atvyko ir Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidentas Gianni Infantino bei Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) vadovas Aleksandras Čeferinas.

„Klubai pagal savo dydį yra suskirstyti į keturis lygius. Mes su „Žalgiriu“ ir „Sūduva“ esame ketvirtajame krepšelyje ir sprendžiame klausimus tuos, kurie yra aktualūs „mažiukams“ “, – iš Šveicarijos oficialiai svetainei sakė V. Lemežis.

„UEFA ir FIFA pristatė, kokioms sritims skirs prioritetą ateityje. Smagu, kad svarbus klausimas yra atskirties mažinimas tarp didelių ir mažų klubų. Dar vienas svarbus klausimas – klubų vystymas. Ta prasme, kad visi turės turėti pilną struktūrą nuo vaikų iki vyrų. Tuo klausimų mes dirbame jau kelerius metus. Asociacija taip pat planuoja spręsti ir treniruočių kompensacijų ir solidarumo išmokų klausimus. Tai itin svarbu jaunimą ugdantiems klubams. Iš mūsų ketvirto subdiviziono taryboje atstovaus suomių HJK klubo atstovas. Persimetėme su juo keliais žodžiais, pajuokavome, kad reikėjo jiems nugalėti „Škendiją“ ir būtumėm susikovę dar šiais metais“, – pasakojo V. Lemežis.