Sportas

2017.09.03 00:39

D. Adomaitis – apie kritinį pokalbį rūbinėje, šiurpuliukus nugaroje ir pirmosios pergalės faktorius

Dainius Adomaitis negalėdamas patikėti skylėmis rinktinės gynyboje purtė galvą atsisėdęs ant atsarginių suolo. Komandos neišbudino nei pirma, nei antra minutės pertraukėlė, tad Lietuvos rinktinės treneriui beliko beviltiškai skėsčioti rankomis šalia šoninės linijas. Bet kad ir ką per ilgąją pertrauką Tel Avivo rūbinėje pasakė D. Adomaitis, suveikė pasakiškai. 19 taškų skirtumu trečiajame kėlinyje šeimininkus pribloškusi Lietuva džiaugiasi pirmąja pergale Europos čempionate.

Tai buvo pirmoji Dainiaus Adomaičio pergalė Lietuvos rinktinėje oficialiose varžybose. Beje, už ją treneris turėtų atsidėkoti atsarginiams žaidėjams nupirkdamas po labai skanų falafelį – jie su Izraeliu sužaidė nuostabiai: Edgaras Ulanovas prie pergalės pridėjo 18, Artūras Gudaitis – 16 taškų.

Beje, už ją treneris turėtų atsidėkoti atsarginiams žaidėjams nupirkdamas po labai skanų falafelį – jie su Izraeliu sužaidė nuostabiai: Edgaras Ulanovas prie pergalės pridėjo 18, Artūras Gudaitis – 16 taškų.

„Manau, tai buvo vienas pergalės faktorių. Žaidėjai nuo suolo išėjo labai gerai. Rūbinėje ir pasakiau – tai yra tai, ko mes norime. Kad atsarginiai išeitų dar agresyvesni nei esantys aikštėje“, – po rungtynių sakė D. Adomaitis.

– Ką pasakėte žaidėjams per pertrauką, kad laimėjote trečiąjį kėlinį 19 taškų skirtumu? 

– Nieko... Rūbinė yra rūbinė. Viskas lieka rūbinėje. 

Pasiaiškinome keletą momentų. Pagrindinis dalykas tai, kad trečiame kėlinyje po greito puolimo jie surinko 0 taškų. Ritmo kontroliavimas buvo vienas pagrindinių dalykų. Kitas dalykas – dominavimas baudos aikštelėje. Čia žaidėjai padarė tikrai gerą darbą.

– Pirmoji pergalė – nukrito psichologinė įtampa? 

– Visiems buvo svarbu laimėti tas rungtynes ir pasiekti pergalę. Draugiškos yra draugiškos. Momentais pirmosios rungtynės buvo gero lygio, tik per daug klaidų pakišo koją. Bet šiandien žaidėjai išėjo laikydamiesi plano. Viskas pavyko.

– Adas Juškevičius į čempionatą pateko netyčia, bet kol kas jis atrodo tikrai solidžiai? 

– Manau, gerai. Jau su Gruzija buvo gerai. Šiandien vėl matėte – agresyvumas buvo toks, kokio norėjome. Jis gali daug duoti gynyboje. Tai kitokio tipo žaidėjas nei Mantas. 

– Ar nė vieno taško rinktinėje šiemet dar neįmetęs Marius Grigonis dar nekompleksuoja puolime? Kartais, atrodo, nedrįsta atakuoti iš gerų padėčių. 

– Jūs galvojate apie taškus, bet ne tai yra svarbiausia. Jis nedvejodamas priima gerą sprendimą atakuoti prastesnį gynėją, sukuria situacijas kitiems.

– Kaip jums Lietuvos sirgalių palaikymas? 

– Norėjau pirmiausia padėkoti sirgaliams. Tai yra fantastika. Kai esi tiek tūkstančių kilometrų nuo namų, o šiurpas eina per nugarą. Fantastika. 

– Kaip pirmoji pergalė? 

– Gerai, viskas tvarkoj. Bet mintys jau rytojaus rungtynėse su Italija.