Sportas

2017.09.02 13:57

UEFA tirs PSG pinigų švaistymą vasaros žaidėjų turguje

15min.lt 2017.09.02 13:57

PSG klubo veiksmai vasaros žaidėjų turguje nepraslydo pro UEFA akis. UEFA paskelbė, jog speciali komisija tirs, ar prancūzų klubas, įsigydamas Neymarą ir Kylianą Mbappe, nepažeidė finansinės drausmės taisyklių.

PSG už Neymarą sumokėjo 222 mln. eurų, o K. Mbappe iš „Monaco“ formaliai įsigijo nuomos teisėmis – 180 mln. eurų vertės perėjimą klubai ketina užbaigti kitą vasarą.

Pagal UEFA taisykles, įsigaliojusias 2013 metais, klubo išlaidos žaidėjų įsigijimui per einamąjį 3 metų laikotarpį negali daugiau nei 30 mln. viršyti klubo pajamų.

Taigi PSG neturėjo galimybės naujiems žaidėjams išleisti 400 mln. eurų, tačiau apėjo šią taisyklę K. Mbappe įsigydami nuomos pagrindais.

„Finansinės drausmės taisykles UEFA laiko kertinėmis, siekiant išlaikyti klubų finansinį stabilumą, todėl būtina jų laikytis“, – teigiama UEFA pranešime.

PSG vadovai išreiškė nuostabą UEFA sprendimu pradėti tyrimą, nes, pasak jų, visos sandorio su „Monaco“ detalės buvo derinamos ir su UEFA atstovais.

PSG kartą jau buvo baustas už finansinės drausmės taisyklių pažeidimą – 2014 metais Čempionų lygoje jie galėjo registruoti tik 21 žaidėją.