Sportas

2017.09.02 11:49

Škotų žiniasklaida: Vilniuje grįžome ant bėgių, vedančių į pasaulio čempionatą

15min.lt2017.09.02 11:49

Škotai patenkinti: tiek žaidimu, kurį penktadienio vakarą pademonstravo jų rinktinė, tiek šansais prasibrauti į 2018 m. pasaulio čempionatą, kuriuos dabar jie vadina išties realiais. „Viltys atgijo“, – kone vieningai trimituoja škotai po pergalės 3:0 Vilniuje.

Per pastaruosius šešerius metus škotai didesniais skirtumais įveikė tik Maltos ir Gibraltaro rinktines. Pats Gordonas Strachanas pripažino, kad rungtynės Vilniuje žaidimo kokybės prasme buvo geriausios nuo 2013-ųjų, kai jis stojo vadovauti rinktinei.

Atrankos F grupėje škotai su slovėnais turi po 11 taškų ir dalijasi 3-4 vietomis. Antroje vietoje esantys slovakai turi 15 taškų. Pirmauja 17 taškų turinti Anglijos rinktinė.

Škotijai liko namų rungtynės su Malta bei Slovakija ir išvyka į Slovėniją.

„Lietuvos sostinėje Škotijos rinktinė grįžo ant bėgių, vedančių į pasaulio čempionatą“, – rašo portalas „Daily Record“, sąsają su geležinkeliu panaudodamas nebe reikalo.

„Daily Record“ priminė, kad LFF stadionas SSRS laikais dėl šalia pat esančios geležinkelio stoties vadinosi „Lokomotyvo“ stadionu.

„Kai esi škotas, visuomet gali susimauti žaisdamas paskutines rungtynes su Slovakija ir Slovėnija, tačiau dabar bent jau žaisime turėdami tikslą, o ne pilni pesimizmo. Pasaulio čempionatas niekad neatrodė taip arti, kaip dabar“, – rašo „Daily Record“.

„Daily Record“ gyrė škotų žaidėjus, nors pripažino, kad lietuviai taip pat turėjo šansų: „Gynyboje mes patys prisidarydavome problemų, dėl ko lietuviai galėjo pirmi išsiveržti į priekį“.

„Vis dėlto mes buvome geresnė komanda – kontroliavome kamuolį, kūrėme progas. Tereikėjo pirmo įvarčio, kuris nuramintų“.

„Išdrįskite svajoti, žmonės. Išdrįskite svajoti“, – apie atgijusias viltis kvalifikuotis į pasaulio čempionatą rašo ir Scotsman.com.

Scotsman.com. pastebėjo, kad tokios „pasitikinčios ir kūrybingos“ Škotijos rinktinės neteko matyti jau seniai: „Tai atnešė pergalę“.

Scotsman.com išskyrė Leigho Griffithso ir Stuarto Armstrongo žaidimą.

„Nėra abejonės, kad L. Griffithsas šiuo metu yra pirmas škotų pasirinkimas puolėjo pozicijoje. Nors Vilniuje neįmušė, pasirodė įspūdingai“.

25-erių S. Armstrongui tai buvo tik trečios rungtynės rinktinės sudėtyje, tačiau antros, kuriose, pasak Scotsman.com, jis buvo vertas geriausio mačo žaidėjo vardo.

„Škotija seniai neturėjo saugo, kuris visuomet norėtų žaisti su kamuoliu, vesti komandą į priekį ir tikrai kažką sukurtų baudos aikštelės prieigose“.

„Lietuvos sirgaliai po vakarykščių rungtynių neturėjo nė menkiausios priežasties džiūgauti. Jų rinktinė gavo futbolo pamoką iš varžovo su didelėmis ambicijomis ir vis dar turinčio šansą netolimoje ateityje žaisti dar aukštesniame lygyje“, – apie rungtynes Liepkalnyje rašo „Evening Times“.

„Nereiktų pernelyg džiaugtis pergale prieš šalį, kurioje krepšinis yra žymiai populiaresnis nei futbolas ir kuri niekuomet nežaidė didelių turnyrų finaliniuose etapuose. Vietos tobulėjimui ir didesniems iššūkiams tikrai yra, tačiau atrankos varžybose pergalės išvykose būna retos ir tai reiktų vertinti“, – priduria „Evening Times“.