Naujienų srautas

Sportas2017.09.02 13:11

E. Jankauskas: rungtynės su škotais – labiausiai nuvylusios šiame atrankos cikle

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.09.02 13:11

Po skaudaus pralaimėjimo Škotijos nacionalinei komandai rezultatu 0:3 ir prarastų net teorinių galimybių pasirodyti 2018 metų pasaulio futbolo čempionate, komandos vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas nors ir pripažino, kad tai buvo labiausiai nuvylusios rungtynės šiame atrankos cikle. Tačiau čia pat pabrėžė, jog svarbu neatsisakyti savo žaidimo stiliaus bei nuleisti rankų.

„Manau, kad tai buvo labiausiai nuvylusios rungtynės šiame atrankos cikle. Anksčiau taip lengvai nedovanojome įvarčių. Rezultatas labai liūdina, matome, kur yra mūsų spragos“, – po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje teigė komandos vairininkas, tačiau pridėjo, kad skaudus pralaimėjimas komandai bus naudingas – tai lyg „realybės patikrinimas“ bei parodymas, kur komandai reikėtų tobulėti.

Treneris akcentavo, kad artimiausios, rugsėjo 4 dieną įvyksiančios rungtynės išvykoje su Slovėnijos nacionaline ekipa turbūt bus pačios sunkiausios visoje atrankoje.

„Mūsų susitarimas prieš rungtynes būna, kad ir kas beatsitiktų aikštėje, mes negalime nuleisti galvų. Aišku, rezultatas veikia žaidėjus. Ypač, kai rungtynių pradžioje turėjome progų pasiekti įvartį. (...) Atsistatymas nėra lengvas, tačiau mes ruošiamės, turime apkaboje nemažai pasiruošusių žaidėjų. (...) Šiandien prisiimame atsakomybę, tačiau kitose rungtynėse turime vėl kovoti“, – nenuleisti galvų siūlė E. Jankauskas bei pridėjo, kad nors ir nepasiekiant teigiamo rezultato, reikia neatsisakyti savo žaidimo stiliaus, kas padeda rinktinei tobulėti.

Nors ir paminėjęs, kad komandos fizinis pasiruošimas dar gerokai atsilieka nuo varžovų, jis gyrė į kiekvieną kamuolį besikabinusią komandą. Ypač daug pagyrų sulaukė nemažai progų pasižymėti turėjęs Arvydas Novikovas.

„Norėčiau, kad visi žaidėjai būtų tokie, kaip jis – nenorintys pralaimėti“, – teigė komandos treneris.

Kiek kitokios nuomonės jis buvo apie į rinktinę po ilgos pertraukos grįžusį Luką Spalvį:

„Manau, kad jo žaidimas buvo padrikas. Tačiau jis sąžiningai atidirbo, paragavo intensyvumo, tikro futbolo atmosferos. Po traumos jam reikia kuo daugiau žaidimo minučių.“

Artimiausios Lietuvos rinktinės rungtynės – rugsėjo 4 dieną, pirmadienį išvykoje su Slovėnijos nacionaline ekipa. Dvikovą nuo 21.45 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir naujienų portalas LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi