Naujienų srautas

Sportas2017.12.19 11:53

Namų sienos nepadėjo: Lietuvos rinktinė krito prieš Škotiją

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.12.19 11:53

Į namų stadioną grįžusiai Lietuvos rinktinei nepavyko parodyti prieš 11 mėnesių Glazge pademonstruoto įspūdingo žaidimo. Kovingose atrankos į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse rezultatu 0:3 buvo nusileista kelių tūkstančių sirgalių stadione palaikomai Škotijos nacionalinei komandai. Šis pralaimėjimas ir Slovakijos pergalė panaikino net teorinius šansus lietuviams prasibrauti į kitąmet įvyksiantį turnyrą.

Pabrėžęs, kad rinktinė ištroškusi pergalių, komandos vairininkas Edgaras Jankauskas rungtynėms su Škotija pasirinko tokią sudėtį:

Stadione susirinkusiai „Tartaro armijai“ ir nei vienos laisvos vietos nepalikusiems lietuviams audringai sugiedojus Škotijos himną, tylos minute buvo pagerbta rugpjūčio 18-ą dieną mirusi ilgametė LFF komunikacijos skyriaus darbuotoja Vaiva Zizaitė.

Dar kelios akimirkos ir rungtynių teisėjas ispanas Carlosas Del Cerro paskelbė dvikovos pradžią. Primename, kad pirmoji komandų akistata Glazge baigėsi kovingomis lygiosiomis 1:1. Beje, tai jau dešimtas komandų susitikimas jų istorijoje.

Komandos rungtynes pradėjo akyla žvalgyba, o pirmieji savo šansą išmėgino škotai. Keli tūkstančiai jų tautiečių turėjo griebtis už galvų jau 7 minutę, kai Leighas Griffithas smūgiavo visai šalia vartų.

Vos už poros minučių Kieranas Tierney iš krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelės prieigas Jamesui Forrestui, kuris smūgiavo prie vartų.

Vos už minutės – itin pavojinga proga kitame aikštės gale: kamuolį priešais vartus gavęs Arvydas Novikovas išmaudė Škotijos rinktinės gynėją, liko vienas prieš vartininką, tačiau smūgiavo prie pat virpsto.

Rungtynės įsivažiavo ir viena pavojinga ataka keitė kitą – Matthew Phillipsas iš maždaug 12 metrų smūgiavo virš vartų.

17 minutė ir pirmas kampinis bei pavojinga proga prie Lietuvos rinktinės vartų. Nuo kampinio gairelės pakelto kamuolio koja beveik nepasiekė Christophe`as Berra.

Vos už keturių minučių A. Novikovas meistrišku baudos smūgiu pamėgino įsūdyti kamuolį į viršutinį vartų kampą, tačiau Craigas Gordonas įspūdingai praktiškai ištraukė kamuolį iš vartų. Jau antra itin pavojinga Lietuvos saugo proga.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, 25 minutę, kampinio metu Stuartas Armstrongas iššoko aukščiau už visus ir galva iš maždaug 6 metrų pasiuntė kamuolį į Ernesto Šetkaus ginamus vartus. 1:0 škotų naudai.

Vos už 5 minučių „Tartaro armija“ vėl galėjo švęsti – nuo lietuvių gynybos pabėgęs Andy Robertsonas iš baudos aikštelės prieigų klastingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus bei taip padvigubino rezultatą. 2:0 škotų naudai ir kelių link varžovų vartų nerandanti Lietuvos rinktinė atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje.

Aprimę škotai atidavė rungtynių iniciatyvą lietuviams, kurie tęsė bandymus sušvelninti rezultatą. 40 minutę A. Novikovas nesėkmingai smūgiavo galva. Likusį kėlinio laiką kamuolį daugiau kontroliavę lietuviai nieko pavojingesnio nesukūrė ir į rūbinę patraukė atsilikdami rezultatu 0:2.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėję svečiai Lietuvos vienuolikę į visišką nokdauną galėjo pasiųsti 52 minutę, kai L. Griffhsas iš labai arti smūgiavo į vartus. Aikštės šeimininkų laimei – labai netiksliai.

Vos už 9 minučių savo laimę pamėgino ir Vykintas Slivka, tačiau galingas jo smūgis skriejo prie vartų.

64-ą rungtynių minutę tas pats V. Slivka išvedė Valdemarą Borovskij vieną prieš vartus, kuris smūgiavo tiesiai į C. Gordoną, tačiau čia įsikišo šoninis arbitras – nuošalė.

Kaip mat buvo atliktas keitimas svečių ekipoje – J. Forrestą pakeitė Mattas Ritchie.

Aistros aikštėje kaito ir už kietą, pavojingą ataką sustabdžiusią pražangą geltoną kortelę prieš save išvydo Charlie Mulgrew.

Čia pat E. Jankauskas atliko ir savo pirmąjį keitimą – į aikštę vietoj Artūro Žulpos žengė po ilgos pertraukos į rinktinę sugrįžęs Lukas Spalvis. Šiuo žingsniu komandos vairininkas neabejotinai sustiprino puolimą.

Sustiprintas puolimas atvėrė spragas gynyboje, kuriomis suskubo pasinaudoti svečių ekipa. Po aštraus L. Griffithso perdavimo į baudos aikštelę 72 minutė namų komandą į nepavydėtiną situaciją įstūmė Jamesas McArthuras. 3:0 svečių naudai ir atgijusi „Tartaro armija“.

Nepaisant vis jų nenaudai tiksinčio laikrodžio ir gniuždančio svečių pranašumo, lietuvių kovingumas niekur nedingo. Mūsiškiai kabinosi į kiekvieną kamuolį ir kūrė ataką po atakos.

78 minutę geltoną kortelę užsidirbo rungtynėse blankiai atrodęs Fiodoras Černychas ir E. Jankauskas atliko antrąjį savo keitimą – V. Slivką pakeitė Ovidijus Verbickas. Nieko nelaukęs Gordonas Strachanas taip pat į aikštę išleido šviežio kraujo – L. Griffithsą pakeitė Chrisas Martinas.

Nepatenkintas rungtynių eiga E. Jankauskas atliko paskutinį keitimą – savo progų neišnaudojusį Darvydą Šerną aikštėje pakeitė Deivydas Matulevičius. C. Strachmanas čia pat irgi išnaudojo paskutinį savo keitimą – viešoje S. Armstrongo aikštėje pasirodė Johnas McGinnas. 

Teisėjas pridėjo tris papildomas minutes, bet lietuviai nieko pavojingesnio sukurti nesugebėjo. Skaudus pralaimėjimas 0:3 ir dėl Slovakijos pergalės 1:0 prieš Slovėniją prarasti net teoriniai šansai kovoti dėl vietos kitąmet vykstančiame pasaulio čempionate.

Jau dešimtas kartas

Penktadienį įvykusios rungtynės tarp Škotijos ir Lietuvos reprezentacinių futbolo komandų buvo jau dešimtosios jų tarpusavio istorijoje. Iki tol penkis kartus pergalę šventė škotai, vienąkart lietuviai, o trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis. Praėjusį rudenį komandų susitikimas atrankoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Lietuvių atrankoje į pasaulio čempionatą dar laukia rungtynės su Slovėnija (išvykoje rugsėjo 4 d.), Malta (išvykoje spalio 5 d.) ir Anglija (namuose spalio 8 d.). Škotai dar susitiks su Malta (namuose rugsėjo 4 d.), Slovakija (namuose spalio 5 d.), Slovėnija (išvykoje spalio 8 d.).

Artimiausias mūsiškių rungtynes su Slovėnija pirmadienį nuo 21.45 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir naujienų portalas LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi