Naujienų srautas

Sportas2017.09.01 23:34

Futbolo sirgalių eisenoje žygiavęs L. Kasčiūnas: net Lenkija taip nesusivienija dėl savo rinktinės

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.09.01 23:34

Penktadienio pavakarę prieš atrankos į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą rungtynes Lietuva–Škotija keli šimtai aktyviausių mūsiškių sirgalių savaip visus pakvietė į rungtynes. Nuo Vilniaus Rotušės aikštės LFF stadiono link pajudėsi eisena sukūrė įspūdingą futbolo atmosferą sostinės senamiestyje.

Tiesa, tokia eisena nėra naujiena nei prieš Lietuvos namų, nei prieš išvykos rungtynes.

„Eisena yra viena iš rinktinės palaikymo formų, kuri jau egzistuoja dešimtmečius. Ten, kur keliauja daugiau nei 20–30 sirgalių, visada organizuojama eisena. Viena masiškiausių buvo Rygoje – ten dalyvavo 300–400 sirgalių (...) Visada einama nuo centrinės miesto dalies link stadiono. Kaip žaidėjai siekia laimėti, taip mes siekiame juos palaikyti. Jie yra vieni iš mūsų“, – teigia prieš eiseną Rotušės aikštėje kalbintas Stepono vardu prisistatęs rinktinės sirgalius.

Su rinktine tokias šalis kaip Belgija, Rumunija, Prancūzija, Didžioji Britanija aplankęs ir kartu su gausia sirgalių eisena link stadiono patraukęs Seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas pritarė, kad eisenos tradicija yra itin svarbi futbolo kultūrai Lietuvoje.

„Tai nuostabi tradicija, kurią reikia tęsti. „Vyčio“ tribūna yra vienijanti visus sirgalius, visus futbolo klubus, tad nėra takoskyrų. Labai gerai, kad Lietuvoje visi yra su rinktine. Pavyzdžiui, pasižiūrėkime į Lenkiją, kur sirgaliai nesusivienija net dėl rinktinės. Norėtųsi, kad šios eisenos tik augtų“, – teigė L. Kasčiūnas bei pridėjo, kad tokios eisenos užsienyje yra kiek kitokios dėl savo atmosferos.

O atmosfera čia, LFF stadione, bus išties įspūdinga, mat aktyviausių rinktinės sirgalių ten bus nemažai.

„Žinome, kad vien mūsų tribūnai skirta 300 bilietų, kurie yra parduoti“, – teigia Steponas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi