Sportas

2017.08.31 12:18

Prieš Europos čempionato startą – beveik atsakytas D. Motiejūno klausimas

„Man labai smalsu – tai bus Motiejūnas šiandien ar nebus?“ – Tel Avivo treniruočių centre smalsavo vietinis Europos čempionato darbuotojas. Žvilgtelėjus pro durų langelį, Donato Motiejūno, bumbsinančio kamuolį, nesimatė. Pirmajam Europos čempionato mūšiui su Gruzija ruošėsi vienuolika rinktinės žaidėjų. Lietuviai dar slapukauja bandydami neatskleisti visų kortų gruzinams, bet nepanašu, kad D-Mo išvysime žaidžiantį ketvirtadienį 18 val. 30 min.

„Žinoma, jo pagalba būtų reikalinga, – po rytinės treniruotės neslėpė Dainiaus Adomaičio asistentas Benas Matkevičius. – Kaip bus, pamatysime. Mes ruošiamės rungtynėms su šia komanda. Ir žiūrėsime tuo metu, kaip viskas pavyks.“

Sūnelį pagimdžiusios draugės į Hjustoną po paskutinių draugiškų rungtynių išvykęs aplankyti D. Motiejūnas keturias dienas nesitreniravo ir turės prisitaikyti prie aklimatizacijos veiksnio. 26-erių aukštaūgio traumų istorija taip pat yra dar viena priežastis, kodėl nacionalinė komanda neturėtų forsuoti įvykių ir dar patausoti priekinės linijos žaidėją.

D. Motiejūnas turėtų stebėti Lietuvos ir Gruzijos susitikimą nuo atsarginių suolo, bet ar krepšininkas jau sėkmingai atvyko į Tel Avivą, viešbutį, B. Matkevičius nenorėjo detalizuoti.

„Mes ruošiamės šioms rungtynėms ir nelabai noriu kalbėti apie kitus reikalus. Man ši komanda yra kaip šeima. Kaip nemėgstu kalbėti apie savo šeimą, taip noriu visus tokius reikalus nustumti į šalį. Noriu koncentruotis į krepšinį. Į pašalinius dalykus nesikoncentruojame“, – D. Motiejūno situacijos nebedetalizavo B. Matkevičius.

Tuo metu, kai lietuviai baigė rytinę treniruotę, D. Motiejūnas Frankfurte sėdo į lėktuvą Tel Avivo kryptimi.

Lietuvos rinktinė koncentruojasi į tai, ką gali kontroliuoti. Mūsiškiai bandys sukontroliuoti galingą Gruzijos rinktinės branduolį, kuris pasirengęs atkeršyti Lietuvai už skausmingą nesėkmę 2015-ųjų Europos čempionato aštuntfinalyje.

„Na ką, viskas, – rungtynių dieną po treniruotės aikštės centre į jį apspitusius žaidėjus kreipėsi D. Adomaitis. – Mes individualių dvikovų nelabai laimėsim, tad turime būti kaip kumštis. Maksimalios pastangos.“

„Mes už... Lietuvą!“ – nuaidėjo Tel Avivo treniruočių centre, kur rungtyniauja vietos „Hapoel“ klubas.

– Benai, kokie pagrindiniai rungtynių su Gruzija akcentai? – paklausėme Lietuvos rinktinės asistento.

– Bus labai svarbi individuali gynyba. Tiek ant žemo „ūso“, tiek prie perimetro. Bus daug centravimo – Pačulijos, Šengelijos, Šermadinio. Mūsų dideliems bus ką veikti po krepšiu. Kova dėl kamuolių ir Cincadzės žaidimas du prieš du taip pat bus labai svarbu. Tai bus mūsų koncentracija gynyboje.

– Gruzijos rinktinės stiprybė – po krepšiu?

– Tai gerai subalansuota komanda. Jų suolas trumpas, rotacija nėra ilga, bet tai nereiškia, kad yra didžiulis minusas. Jie geriau vienas kitą jaučia ir turi labai gerą balansą tarp centravimo ir žaidimo du prieš du. Tai geros komandos bruožas.

BNS nuotr.

Gruzinams pralaimėjote pasiruošimo pradžioje Klaipėdoje 70:81. Kiek tikro gruzinų žaidimo tada pamatėte?

– Pačulijos nebuvo, o tie kiti žaidėjai mums žinomi. Bet, manau, gruzinai bus kažką paruošę šioms rungtynėms.

Mes irgi žaidėme nevisa sudėtimi, todėl tas pasiruošimas yra visai kitokios vertės. Taip, kažką iš to pasisėmėme, bet negalime vien į tas rungtynes žiūrėti.

– Kuo skiriasi Gruzijos rinktinė baudos aikštelėje su Pačulija, o kitu atveju – su Šermadiniu?

– Zaza gali sužaisti ir veidu į krepšį, ir labai gerai perduoda kamuolį. Šermadinis daugiau atakuoja vienas prieš vieną su dešine ranka, o Zaza gali ir pats atakuoti, ir labai gerai nusimeta komandos draugams.

Tai viena didžiausių jo stiprybių, dėl ko jis su savo fiziniais duomenimis ir talentu žaidžia NBA. Tai labai svarbus žaidėjas Gruzijos rinktinei.

– Klaipėdoje gruzinai nardė po lietuvių krepšiu. Ar tai bus akcentuojama?

– Ruošėmės tiems deriniams, bandėme taisyti klaidas. Bandysime skaityti situacijas, kai jos ateis. Tam ir yra pasiruošimas, kad nesikartotų tos pačios klaidos. Darant vaizdo analizę, viskas yra matoma ir akivaizdu.

– Ar Gruzijos rinktinę galima vertinti pagal pergales draugiškose rungtynėse su Serbija ar Graikija?

– Tai geros komandos ir į tuos rezultatus reikia žiūrėti su pagarba. Nors tai tik draugiški mačai, Akropolio turnyras yra svarbus – komandos atsiveža pagrindines sudėtis, tai paskutinis turnyras prieš Europos čempionatą.

Tos pergalės buvo geros. Mes jas matėme ir žinome, kokiomis sudėtimis žaidžia gruzinai.

Gal to jie neparodė, bet gruzinai žaidžia dideliu penketu, kai Šengelija persistumia į trečią poziciją. Turime būti pasiruošę viskam. Matėme įvairių veidų. Negalime žiūrėti į vieną turnyrą.

– Gruzijos komanda neturi ilgamečio rinktinės žaidėjo Viktoro Sanikidzės. Kiek jo netektis atsilieps komandai?

– Neturi ir Bujonadzės, kuris buvo svarbus žaidėjas šiai komandai.

Jų rotacijai tai didelė netektis – tiek prie perimetro, tiek po krepšiu. Tai yra praradimas. Manau, ir patirties netektis.

Bet gruzinai yra susižaidę ir nereiškia, jog jie susilpnėjo. Tiesiog jie geriau susižaidę tarpusavyje. Gal išvengiant pražangų jiems tai bus proga daugiau rungtyniauti per pagrindinius žaidėjus. Jie bandys neiti giliau į suoliuką. Bet tie du žaidėjai gruzinams yra netektis.