Sportas

2017.08.29 14:03

Tris medalius parvežęs D. Rapšys: negalvojau, kad pavyks laimėti tiek daug

ELTA 2017.08.29 14:03

Taipėjuje (Taivanas) besibaigiančioje vasaros studentų sporto žaidynėse (universiadoje) žibėjęs plaukikas Danas Rapšys antradienį grįžęs Lietuvą džiaugėsi, kad nepaisant varžybų maratono, jam vis pavyksta demonstruoti aukštus rezultatus. 

22-ejų metų plaukikas tapo pirmuoju lietuviu, kuris per vieną universiadą iškovojo tris medalius. Mūsiškis laimėjo aukso medalius 200 m plaukimo nugara ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse ir pelnė bronzą 100 m plaukimo nugara rungtyje.

„Prieš universiadą tikėjausi medalių, bet negalvojau, kad pavyks laimėti tiek daug. Pavyko parodyti labai gerus rezultatus, o būtent tas labiausiai ir džiugina, nes man tai buvo gal šeštos varžybos iš eilės“, – oro uoste kalbėjo Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentas D. Rapšys.

200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje lietuviui Taipėjuje pavyko pagerinti Lietuvos rekordą.

„Mieliausias turbūt medalis, iškovotas plaukiant 200 m laisvuoju stiliumi. Pavyko tikrai parodyti gerą rezultatą ir taip pat užimti pirmąją vietą“, – pridūrė sportininkas.

D. Rapšys taip pat pabrėžė universiados varžybų lygį. Kadangi universiada šįkart vyko po pasaulio čempionato, tai nemažai tituluotų sportininkų buvo atvykę į Taivano sostinę. Dėl to varžybų lygis buvo gana aukštas.

Nepailgstantis Inos Paipelienės auklėtinis prisipažino, kad šis sezonas jam yra sunkiausias karjeroje.

„Jeigu būtų dar septintos varžybos iš eilės, vėl lėkčiau į jas tikriausiai, bet jau norisi ir poilsio. Šis sezonas man buvo sunkiausias karjeroje. Norisi pailsėti ir vėl kibti į darbus, – sakė D. Rapšys. – Poilsiui užtektų poros savaičių. Apskritai sezonas yra labai geras. Tai labiau ne mano, o trenerės, kineziterapeuto ir kitų komandos narių nuopelnas. Mus mato tik kai plaukiame, laimime, o daugybė žmonių, kurie prisideda prie pergalių, lieka nepastebėti“.

D. Rapšys taip pat pripažino, kad tobulėjimui ribų nėra ir ateityje sieks dar geresnių rezultatų.

„Pamatėme, kad ankstesnėse varžybose, pasaulio čempionate darytas klaidas, šiek tiek pakeitėme techniką ir pavyko pagerinti plaukimo laisvuoju stiliumi Lietuvos rekordą. Jeigu būtų dar vienos varžybos, galbūt dar geresni rezultatai ateitų. Dabar svarbiausia man nuolat gerinti savo geriausius rezultatus. Kai juos pasiekiu, medaliai jau savaime tampa pasiekiami“, – pridūrė triskart universiados prizininkas D. Rapšys.