Sportas

2017.08.28 13:31

D. Adomaitis: galvojame tik apie pirmąsias rungtynes

ELTA 2017.08.28 13:31

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienį išskrido į Izraelį, kur jau ketvirtadienį pradės kovą Europos čempionate. Treneris Dainius Adomaitis oro uoste žurnalistams pabrėžė, kad visos mintys šiuo metu sukasi tik apie pirmąsias rungtynes.

Lietuvos krepšininkai Tel Avive žais su Gruzijos, Izraelio, Italijos, Ukrainos ir Vokietijos komandomis. Pirmasis mačas laukia su Gruzijos ekipa.

D. Adomaitis prieš pat skrydį į Izraelį atskleidė, kad pasiruošimą pirmajam mačui apsunkino Donato Motiejūno išvykimas į JAV. Jis išskrido aplankyti kūdikio besilaukiančios draugės ir prie rinktinės prisijungs tik prieš pat pirmenybes – trečiadienį.

„Dabar būtų geras rezultatas laimėti pirmąsias rungtynes su Gruzija. Tam esame susikaupę ir negalvojame apie nieką kitą. Truputį jau analizavome tam tikrus gruzinų žaidimo momentus, tačiau viską apsunkino tai, kad D. Motiejūnas yra išvykęs, bet jam prisijungus, manau pasiruošimas pirmosioms rungtynėms bus sklandus“, – aiškino treneris.

Draugiškose rungtynėse lietuviai išbandė jėgas su gruzinais. Klaipėdoje vykusiame turnyre mūsiškiai nusileido varžovams 70:81.

„Gruzija yra labai solidi komanda, turi daug patyrusių žaidėjų, kurie ilgą laiką žaidžia kartu, todėl jeigu gynyboje padarai kokią klaidą, tai iškart tave nubaudžia“, – teigė D. Adomaitis.

D. Adomaitis nesureikšmina komandų rezultatų pasiruošimo laikotarpyje ir nenorėjo išskirti grupės favoritų.

„Pasirengimo laikotarpis yra pasirengimo laikotarpis, o oficialios rungtynės yra visai kas kita. Čia viskas prasidės nuo nulio. Visi stoja prie starto linijos su nuliu pergalių, nuliu pralaimėjimų“, – pabrėžė D. Adomaitis.

Lietuvos rinktinės trenerio pareigose debiutuojantis D. Adomaitis taip pat pripažino, kad Lietuvos rinktinės stiprybė yra aukštaūgiai, bet tam tikrose situacijoje pranašumų turi ir kitų pozicijų žaidėjai.