Sportas

2017.08.27 16:31

Buriuotoja V. Andrulytė – pasaulio greičiausiųjų dešimtuke

LRT.lt 2017.08.27 16:31

Olandijoje vykusio pasaulio „Laser Radial“ buriavimo čempionato moterų grupėje Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė užėmė aštuntąją vietą.

Lietuvės sąskaitoje po dešimties plaukimų – 81 baudos taškas (atmetus du prasčiausius rezultatus).

„Šis rezultatas yra kol kas geriausias mano karjeroje, todėl nesidžiaugti neįmanoma. Faktas, kad patekau į pasaulio stipriausių dešimtuką, tik dar labiau motyvuoja dirbti ir siekti kuo aukštesnių rezultatų“, – džiaugėsi buriuotoja po paskutinės varžybų dienos, kurios metu buriuotojai vėjo bei startų taip ir nesulaukė, todėl liko tose pozicijose, kurias pasiekė ankstesnėmis čempionato dienomis.

Pasak sportininkės, įtakos puikiam rezultatui turėjo geras pasiruošimas varžyboms. Jo metu ji turėjo galimybę dešimt dienų treniruotis Nidoje, kur sąlygos labai panašios į esančias čempionato akvatorijoje Medemblike – vėjas gali pasisukti ir pūsti iš bet kurios pusės, bangos būna vidutinės, trumpos. Dar dešimt dienų V. Andrulytė turėjo ir treniruotėms pačiame Medemblike bei dešimt dienų poilsiui.

Varžybų pradžia, pasak buriuotojos, buvo kiek sudėtinga, nes kilo nesklandumų dėl laivo. Varžyboms gautą jachtą teko tvarkyti, kad ji būtų tinkama konkurencingai buriuoti su naujais laivais. Tas atėmė laiko, kurį būtų buvę galima skirti treniruotėms ir apsipratimui. Nepaisant to, net penkiuose iš įvykusių plaukimų V. Andrulytė pateko į pirmąjį dešimtuką, o paskutinėse lenktynėse finišavo pirma.

Nugalėjo olandė Marit Bouwmeester (22 b. tšk.).

Kita lietuvė Milda Eidukevičiūtė (146 b. tšk.) tarp 100 dalyvių liko 53-ia.

Vyrų grupės (63 dalyviai) nugalėtoju tapo lenkas Marcinas Rudawskis (30 b. tšk.).

Lietuvos atstovas Domantas Juškevičius (180 b. tšk.) užėmė 24-ąją vietą, Radvilas Janulionis (219 b. tšk.) – 30-ąją, o Airidas Rutkauskas (225 b. tšk.) – 32-ąją.