Naujienų srautas

Sportas2017.08.26 00:21

Lietuvos krepšinio rinktinės treneris D. Adomaitis: antroje mačo pusėje pritrūko drausmės

ELTA 2017.08.26 00:21

Po paskutinių draugiškų rungtynių prieš Europos čempionatą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis prisipažino, kad netikėta Luko Lekavičiaus netektis smarkiai pakoregavo visa pasirengimą.

Lietuvos krepšininkai penktadienį Vilniuje nusileido Ispanijai 78:79.

„Ačiū Vilniui už puikią atmosferą, bet gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės. Žaidžiant su tokiu stipriu varžovu, svarbiausia yra drausmė. Pirmoje rungtynių pusėje mūsų drausmė buvo aukščiausio lygio ir tą rodo vos viena padaryta klaida. Trečio kėlinio pradžioje drausmės nebeliko ir darėme klaidas tiek gynyboje, tiek puolime. Negalime daryti tokių klaidų“, – spaudos konferencijoje pabrėžė D. Adomaitis.

Dėl traumos netekus L. Lekavičiaus, D. Adomaitis įžaidėjo pozicijoje išbandė Marių Grigonį. Į rinktinę sugrąžintas Adas Juškevičius aikštėje nepasirodė.

„Ado neišleidome, nes mes žinome, ką jis gali duoti. Daugiau minučių leidome pažaisti M. Grigoniui, tačiau jo pasirodymu nesu patenkintas. Tik tam tikrais momentais, ypač pirmajame kėlinyje, jis atrodė gerai, bet antroje mačo pusėje jam, kaip ir visai komandai, pritrūko drausmės, - kalbėjo D. Adomaitis. – Netekę Luko, mes praradome dalį savo žaidimo puolime. Netekome jo energijos, žaidimo pagreitinimo“.

Nepaisant pralaimėjimo, Lietuvos rinktinės strategas išliko pozityvus ir mano, kad rinktinė žaidimą dar gerins čempionato metu.

„Šiandien buvo žymiai daugiau gerų momentų nei ankstesnėse rungtynėse. Labai sunku vertinti visą pasiruošimą, nes Luko netektis viską pakoregavo. Dėl to ir čempionato metu bus šioks toks žaidimo ieškojimas. Turėsime greitai prisitaikyti prie naujos situacijos“, – teigė D. Adomaitis.

D. Adomaičio nenustebino ir tai, kad jau eilę metų lietuviams nepavyksta sustabdyti Pau Gasolio: „Jis jau eilę metų rodo, kad yra aukščiausios lygio žaidėjas, tačiau mes, ypač antroje pusėje, parodėme, kad gali būtų ir gerų momentų“.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje žaidęs aukštaūgis Jonas Valančiūnas teigė, kad susitikimas buvo labai naudingas.

„Rungtynės buvo sunkios, su daug emocijų. Buvo daug gerų momentų ir tvarkėmės su jais neblogai. Pridarėme mažų klaidelių, bet jos yra neišvengiamos. Jeigu taip žaisime ir toliau bei šiek tiek sumažinsime klaidelių skaičių, galėsime demonstruoti gero lygio krepšinį“, - kalbėjo J. Valančiūnas.

Paskutinės atakos metu dalyvavo Mantas Kalnietis ir J. Valančiūnas. Jų tradicinio derinio „du prieš du“ pabaiga pažymėta netiksliu M. Kalniečio metimu.

„Paskutinė ataka techniškai buvo gera, tik Mantui nepavyko pataikyti metimo. Taip jau būna, kad kamuolys kartais neįkrenta į krepšį. Mes neturime vieno lyderio. Mes visą gyvenimą buvome stiprūs kaip komanda. Kur turime progą, ten atakuojame. Lemiamą ataką gali užbaigti daug žaidėjų, priklausomai nuo situacijos“, – pasakojo J. Valančiūnas.

Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo spaudos konferencijoje teigė, kad tai buvo paskutinės ir pačios svarbiausios ispanų draugiškos rungtynės visame pasiruošime, nes Lietuvos komanda yra aukšto lygio ir tai buvo gera repeticija prieš artėjančias Europos pirmenybes.

„Pergalę lėmė tai, kad puolime laikėmės daugiau disciplinos“, – teigė S. Scariolo.

Ispanijos rinktinės treneris taip pat gyrė lietuvių žaidimą ir tvirtino, kad Lietuva tikrai pretenduos į Europos pirmenybių medalius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi