Naujienų srautas

Sportas2017.08.23 22:40

Ketvirtadienį Taipėjuje į kovą kils Lietuvos sunkiaatlečių elitas

ELTA 2017.08.23 22:40

Ketvirtadienį Taipėjuje (Taivane) vykstančiose pasaulinėse studentų vasaros žaidynėse (universiadoje) startuos Lietuvos sunkiaatlečių elitas su olimpinių žaidynių, pasaulio bei Europos ir čempionatų prizininku Aurimu Didžbaliu ir daugkartiniu Europos vicečempionu Žygimantu Stanuliu priešaky. Jie varžysis svorio kategorijoje iki 94 kg.

Bronislavo Vyšniausko auklėtiniai varžybas pradės nuo 9 val. Lietuvos laiku.

Neabejotinas sunkiaatlečių rinktinės lyderis yra klaipėdietis A. Didžbalis. Jis savo trofėjų kolekcijoje turi tiek olimpinių žaidynių (2016 metais Rio de Žaneire iškovojo bronzą), tiek pasaulio (2014 metais iškovota dvikovės bronza, 2015 metais tapo rovimo rungties vicečempionu), tiek Europos (2015 metais pirmą kartą Lietuvos istorijoje tapo ne tik savo svorio grupės nugalėtoju, bet ir absoliučiu Europos čempionu, 2011 ir 2017 metais pelnyti bronzos medaliai) čempionatų, tiek universiados medalius (2011 metais Kinijoje tapo vicečempionu).

„Aš esu maksimalistas. Man visada norisi tik aukščiausių pasiekimų. Stengsiuosi kuo geriau atstovauti savo šaliai ir nenuvilti Lietuvos sunkiosios atletikos sirgalių. Taipėjuje klimato sąlygos nėra itin palankios ir mus neįprastos, vargina karštis, tačiau tikiuosi, kad tai mano rezultatams neatsilieps“, – sakė geriausias 2016 metų Lietuvos sportininkas A. Didžbalis.

Ne paslaptis, kad daug ambicijų turi ir kitas mūsų sunkiaatletis daugkartinis Europos vicečempionas Ž. Stanulis. Jis puikiai žino universiados svarbą ir tai, kad čia susirenka itin galingi varžovai. Ž. Stanulis 2013 metais Kazanėje (Rusija) vykusioje universiadoje iškovojo bronzos medalį ir šį savo žygdarbį norėtų pagerinti.

Sunkiaatlečių treneris B. Vyšniauskas starto išvakarėse nebuvo linkęs prognozuoti galimo varžybų scenarijaus: „Palaukime varžybų ir pamatysime. Aš prieš varžybas esu linkęs mažiau šnekėti. Geriau tegul ne žodžiai, o darbai kalba. Universiada – vienas iš pasiruošimo etapų šių metų pabaigoje Amerikoje vyksiančiam pasaulio suaugusiųjų čempionatui. Vyksta intensyvus darbas. Visada stengiamės kuo geriau atstovauti savo šaliai, savo miestui ir Klaipėdos universitetui. Turime gražų būrį talentingų ir atsidavusių studentų ir tikimės, kad Lietuvai gėdos nepadarysime“.

Į Taipėjuje vyksiančią universiadą iš viso vyksta šeši sunkiaatlečiai. Be A. Didžbalio ir Ž. Stanulio, universiadoje taip pat dalyvaus Tomas Ličinchajus (iki 105 kg) ir Sergejus Lichavojus (iki 105 kg). Jie kovas pradės ketvirtadienį.

A. Didžbaliui ir Ž. Stanuliui prognozuojamos 1-6 vietos. S. Lichavojus ir T. Ličinchajus savo svorio kategorijoje gali patekti į aštuntuką.

Du Lietuvos sunkiaatlečiai – Vincentas Skirka (69 kg) ir Laurynas Antanaitis (85 kg) – pasirodymą Taipėjuje jau baigė. L. Antanaitis tarp 24 dalyvių liko 15-as, o V. Skirka tarp 21 dalyvio užėmė 17-ąją vietą.

„Šie jauni sportininkai pasiekė savo geriausius rezultatus, o V. Skirka buvo arti Lietuvos rekordo. Jų pagrindiniai startai laukia ateityje. Jiems ši universiada buvo puiki patirtis“, – sakė B. Vyšniauskas.

Visi minėti sunkiaatlečiai studijuoja Klaipėdos universitete (KU).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi