Sportas

2017.08.23 11:45

R. Seibutis apie rinktinę: žaidimas niekada nebus idealus

BNS2017.08.23 11:45

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis antradienį užbaigė ilgai trukusias diskusijas apie tai, koks bus rinktinės dvyliktukas. Strategas atsisakė Ado Juškevičiaus ir Evaldo Kairio paslaugų. Tiesa, pastarasis su rinktine sportuos iki sekmadienio, kadangi po paskutinių draugiškų rungtynių kelioms dienoms į JAV išvyks Donatas Motiejūnas.

2017 m. Europos čempionate Lietuvos rinktinėje debiutuos trys žaidėjai – Artūras Gudaitis, Edgaras Ulanovas ir Eimantas Bendžius. Vyriausiajam iš jų, Eimantui Bendžiui, dar tik 27-eri. Apskritai, šioje rinktinėje tik trys žaidėjai yra peržengę 30-ties metų ribą, o vyriausias komandos žaidėjas, Jonas Mačiulis, yra 32-ejų.

D. Adomaitis vadovaus vienai jauniausių rinktinių per dešimtmetį. Komandos amžiaus vidurkis – 26,8 m. Europos čempionate dalyvausiančius Lietuvos krepšininkus galima palyginti su 2010 m. bronzą pasaulio čempionate iškovojusia komanda. Tuomet vienintelis žaidėjas įkopęs į ketvirtą dešimtį buvo R. Javtokas, o ekipos amžiaus vidurkis siekė tik 25,6 m.

Bronzinei komandai atstovavęs Renaldas Seibutis nelinkęs lyginti šių dviejų komandų, tačiau džiaugiasi jaunais žaidėjais. „Būtų neteisinga lyginti šias dvi komandas. Daug skirtingų žmonių, nauji žaidėjai, nauji treneriai, kitokia filosofija. Tačiau smagu matyti daug jaunų ir talentingų Lietuvos krepšininkų. Kai komandai sekasi, krepšininkai demonstruoja akiai patrauklų krepšinį. Svarbu, kad viskas būtų gerai“, – kalbėjo krepšininkas.

Viską reikia taisyti. Ne dėl to, kad viskas blogai, bet niekada nebūna ir idealiai.

Nors ir jauna, tačiau Lietuvos rinktinė įvardijama grupės favorite. „Betsafe“ lažybininkai prognozuoja, kad labiausiai mūsų šalies atstovai turėtų saugotis Italijos rinktinės. Jos šansai laimėti B grupę vertinami 25 proc.

Seibutis mano, kad saugotis reikia kiekvienos komandos: „Vertinti galima daug ką, bet rūpintis reikia dėl savo žaidimo, o ne kitų. Laikas parodys, kad bus stipresni, o kas – silpnesni.“

Trečiadienį Lietuvos krepšininkai Šiauliuose susitinka su krepšinio žemėlapyje nepasižymėjusia Islandijos rinktine. Tiek lietuviai, tiek islandai per pasiruošimo ciklą yra iškovoję po 3 pergales. Būsimi Lietuvos varžovai dukart nugalėjo belgus ir kartą – vengrus.

„Reikia gerbti kiekvieną varžovą, negalima jo nuvertinti. Aišku, tai yra draugiškos rungtynės, per kurias bus keliamos įvairios užduotys. Tas užduotis reikia spręsti ir matyti, ką dar reikia pataisyti. Tačiau kiekvieną sykį reikia eiti laimėti, kad būtų ugdomas nugalėtojų mentalitetas“, – sakė R.Seibutis.

Pasiruošimo cikle Lietuvos rinktinė gerbėjų pergalėmis kol kas nedžiugina. Nusileista silpnesnėmis laikytoms Gruzijos, Kroatijos, Latvijos komandoms. R. Seibutis mano, kad panikos dėl to kelti neverta. Esą draugiškos rungtynės ir lieka draugiškomis, o geriausią formą svarbu įgauti jau per Europos čempionatą. Visgi taisytinų vietų ekipoje krepšininkas mato ne vieną.

„Viską reikia taisyti. Ne dėl to, kad viskas blogai, bet niekada nebūna ir idealiai. Jau vien iš interviu po rungtynių galima spręsti, kad ypač trūksta susikalbėjimo gynyboje. Aišku, yra ir gerų momentų“, – sakė buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas.

Pasak R. Seibučio, Lietuvos komandos žaidimas turėtų suktis aplink J. Valančiūną, tačiau varžovams gynyboje bus itin sunku, nes kiekvieną dieną gali iššauti vis kitas žaidėjas. Gynėjas taip pat išskyrė didelę patirtį turinčius J. Mačiulį ir M. Kalnietį, patobulėjusį M. Kuzminską, komandos snaiperius bei atsigaunantį D. Motiejūną.

Paskutinį draugišką mačą Lietuvos ekipa sužais rugpjūčio 25 dieną, Vilniuje, su Ispanijos ekipa. Rugpjūčio 31 dieną mūsiškiai jau stos į kovą Europos čempionate ir pirmajame mače susigrums su Gruzijos atstovais. Tel Avive lietuvių laukia itin įtemptas grafikas. Per pirmąją savaitę krepšininkai sužais net 5 mačus ir sėkmės atveju prasibraus į kitą etapą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.