Naujienų srautas

Sportas2017.08.22 15:08

E. Jankauskas: komandą ruošiame pergalėms

ELTA 2017.08.22 15:08

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas prieš pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Škotija ir Slovėnija džiaugėsi, kad dauguma komandos kandidatų šiuo metu yra geroje formoje ir pabrėžė, jog abejose rungtynėse sieks tik pergalių.

Lietuvos ir Škotijos rinktinės susitiks rugsėjo 1 dieną nuo 21 val. 45 min. LFF stadione. Rungtynės su slovėnais vyks rugsėjo 4 dieną Liublianoje. Į stovyklą futbolininkai renkasi rugpjūčio 28 dieną.

„Turime dvi labai svarbias rungtynes. Visada komandos tikslas yra laimėti. Tik pergalėms ruošiame komandą, darome analizes, organizuojame susirinkimus. Per tas kelias dienas žaidėjams parodysime faktus, kad jie pamatytų kelius, kuriais nuėjus galima pasiekti pergales“, – sakė E. Jankauskas.

Į rinktinę pakviestas ir šiuo metu traumą besigydantis Arvydas Novikovas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija).

„Tikimės, kad trauma nėra labai rimtai. Prognozuota, kad jis negalės žaisti 2–3 savaites, bet žinant jo norą, entuziazmą ir jaunystę, tikimės, kad jis bus kartu. Jeigu ne pirmosiose, tai bent antrosiose rungtynėse“, – teigė treneris.

Po sunkios traumos atsigavęs puolėjas Lukas Spalvis šiuo metu rungtyniauja antroje Vokietijos lygoje žaidžiančioje „Kaiserslautern“ ekipoje. Tiesa, ten jis daug žaidybinio laiko negauna. Pasak E. Jankausko, sunku tikėtis, kad šiuo metu L. Spalvis galėtų žaisti visas 90 minučių, juolab kad dar rugpjūčio 28 dieną jis su komanda turės rungtynes ir į Lietuvą atvyks tik sekančią dieną.

Nepaisant to, puolėjų problemos nėra, nes geroje formoje šiuo metu yra Škotijoje rungtyniaujantis Deivydas Matulevičius bei „Žalgirio“ puolėjas Darvydas Šernas.

Šį sezoną gerą žaidimą demonstruoja po traumos atsigavęs Edvinas Girdvainis (Tomsko „Tom“, Rusija) bei Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibernian“, Škotija). Nemažai kitų kandidatų daug naudos suteikė sėkmingas Lietuvos klubų dalyvavimas Europos turnyruose.

„Labai svarbu, kad žaidėjai rungtyniautų kuo daugiau, bet kol kas dar nėra to tęstinumo. Svarbiausia, kad žaidėjai būtų motyvuoti ir atsidavę. Sėkmingi Lietuvos klubų žygiai žaidėjams suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Turnyrai parodė, ko mums trūksta iki europinių komandų. Šįkart mes parodėme, kad galime ne tik žaisti, bet ir nugalėti. Labai džiaugiuosi dėl Lietuvos komandų ir viliuosi, kad žaidėjai iš jų paims daug naudingų dalykų“, – pabrėžė E. Jankauskas.

Į rinktinę pirmą kartą pakviestas „Trakų“ saugas Modestas Vorobjovas. 21-erių metų žaidėjas šiemet prisidėjo prie sėkmingo savo ekipos žygio Europos lygos varžybose. E. Jankausko teigimu, M. Vorobjovas yra puikus pavyzdys, kaip galima užsirekomenduoti ir patekti į rinktinę nepaisant to, kad jis niekada nėra atstovavęs jokioms nacionalinėms jaunimo ekipoms.

„Mes nuolat stebime visus žaidėjus. Kartais tenka rinktis į vieną vietą iš trijų žaidėjų. Arūnas Klimavičius labai gerai atrodo, bet dėl tam tikrų priežasčių šįkart jo nebus. Vytautas Andriuškevičius žaidžia JAV ir jo laukia rungtynės su klubu, o jį taip pat jam būtų sudėtinga dėl skirtingų laiko juostų, todėl jo šįkart net nekvietėme“, – pasakojo E. Jankauskas.

Su Lietuvos rinktine E. Jankauskas dirba jau visus metus. Treneris prisipažįsta, kad dabar situacija yra gerokai palankesnė.

„Mes nuo pat pradžių nereikalavome iš žaidėjų kažkokių rezultatų. Stengėmės dinamiškai žygiuoti į priekį, ieškoti žaidimo krypties. Analizavome žaidėjų statistiką ir visomis prasmėmis žengėme į priekį. Žaidėjams parodome visus skaičius. Nors buvo ir pralaimėjimų, bet turime savigarbos ir išmokome tikėti, kad galime laimėti. Man dabar yra gerokai lengviau, nes žaidėjai jau yra susižaidę, susipažinę. Žinoma, žaisti nebus lengva, nes varžovai taip pat nesnaudžia ir mano mūsų pokyčius žaidime“, – pabrėžė Lietuvos rinktinės treneris.

Pirmajame rate Lietuvos rinktinė tiek su škotais, tiek su slovėnais sužaidė lygiosiomis.

Prieš spaudos konferenciją tylos minutę buvo pagerbta dėl sunkios ligos mirusi LFF komunikacijos vadovė Vaiva Zizaitė.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas rungtynėms su Škotija ir Slovėnija.

Vartininkai: Ernestas Šetkus (Haifos „Hapoel“, Izraelis), Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis), Vytautas Černiauskas (Sofijos CSKA, Bulgarija).

Gynėjai: Edvinas Girdvainis (Tomsko „Tom“, Rusija), Markas Beneta (Klaipėdos „Atlantas“), Valdemaras Borovskis („Trakai“), Georgas Freidgeimas (Vilniaus „Žalgiris“), Tadas Kijanskas (Brno „Zbrojovka“, Čekija), Linas Klimavičius (Vilniaus „Žalgiris“), Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“), Egidijus Vaitkūnas (Vilniaus „Žalgiris“).

Saugai: Fedoras Černychas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija), Mindaugas Grigaravičius (FK „Jelgava“, Latvija), Mantas Kuklys (Vilniaus „Žalgiris“), Arvydas Novikovas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija), Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibirnian“, Škotija), Vaidotas Šilėnas („Trakai“), Ovidijus Verbickas (Marijampolės „Sūduva“), Artūras Žulpa (Kostanojaus „Tobol“, Kazachstanas), Modestas Vorobjovas („Trakai“).

Puolėjai: Deivydas Matulevičius (Edinburgo „Hibirnian“, Škotija), Darvydas Šernas (Vilniaus „Žalgiris“), Nerijus Valskis (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis), Lukas Spalvis („Kaiserslautern“, Vokietija).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi