Naujienų srautas

Sportas2017.08.20 19:27

Dziudo kovotoja S. Pakenytė iškovojo universiados sidabro medalį

ELTA 2017.08.20 19:27

Lietuvė Santa Pakenytė iškovojo Taivane vykstančių pasaulinių studentų vasaros žaidynių (universiados) dziudo varžybų sidabro medalį.

Moterų svorio kategorijos per 78 kg aštuntfinalyje 25-erių metų S. Pakenytė nugalėjo indę Priyanką, ketvirtfinalyje įveikė taivanietę Sun Pei-Yu, o pusfinalyje pranoko turkę Sebilę Akbulut.

„Pusfinalio kova su turke buvo itin sunki – pareikalavo išties daug jėgų. Turkė man – labai neparanki varžovė, kadangi visą laiką ėjo į kitą pusę. Dvikovos pabaigoje nejaučiau rankų, tačiau sukaupiau paskutines jėgas ir kovojau iki pabaigos. Vis mintyse mąsčiau, kad įveiksiu šią savo priešininkę, privalau nugalėti ir prasibrauti į finalą. Guodė ta mintis, kad varžovei turi būti sunkiau, nei man. Tos mintys suteikė man papildomų jėgų ir padėjo nugalėti“, – po pusfinalio kovos kalbėjo S. Pakenytė.

Tik finale mūsiškė turėjo pripažinti korėjietės Han Mijin pranašumą.

S. Pakenytei universiados medalis nėra naujiena. Ji 2015-aisiais metais Pietų Korėjoje vykusioje universiadoje iškovojo bronzos medalį.

„Džiaugiuosi pagerinusi savo praeitos universiados rezultatą, kuomet iškovojau bronzos medalį, – atsiėmusi apdovanojimą pasakojo Santa Pakenytė. – Smagu, kad su tokia gaida pavyko užbaigti sportininkės studentės karjerą. Kovojant su Azijos šalių atstovėmis jos visada laikomos favoritėmis, todėl finale buvo labai sunku. Aišku galėjau ją nugalėti, bet toks yra sportas“.

Sportininkės treneris Stanislovas Kulikauskas džiaugėsi auklėtinės pasiektu rezultatu, tik apgailestavo, kad pergalė išsprūdo iš rankų po padarytos kvailos klaidos ir pritrūkus charakterio.

„Pasirodžius burtų rezultatams šansai buvo puse per puse. Vienam pogrupyje buvo Japonijos atstovių, kitam Pietų Korėjos, taip, kad pogrupiai buvo vienodi. Tikėjau, kad dėl trečios vietos tikrai kovosime. Santa buvo pasiruošusi neblogai, stiprinome bendrą fizinį pasiruošimą, atsirado jėgą rankose, ištvermė, todėl pirmoje kovoje ji neužtruko ir nesiruošė sustoti. Finalas buvo ketvirta jos kova ir tas nuovargis jautėsi, bet jei reikėtų įvertinti balais pasirodymą finale, tai būtų devintukas“.

Šioje kategorijoje varžėsi 19 dalyvių.

Vaikinų svorio kategorijoje iki 100 kg lietuvis Žilvinas Lekavičius pralaimėjo tiek pirmajame rate, tiek paguodos varžybose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi