Sportas

2013.05.23 12:27

Moterų regbis-7: merginos laimėjo turnyrą Latvijoje

15min.lt 2013.05.23 12:27

Savaitgalį vykusiame atvirame Latvijos jaunimo merginų regbio-7 turnyre triumfavo lietuvės. Mūsų šalies sportininkės nugalėjo varžoves iš Latvijos ir džiaugėsi titulu.

Savaitgalį vykusiame atvirame Latvijos jaunimo merginų regbio-7 turnyre triumfavo lietuvės. Mūsų šalies sportininkės nugalėjo varžoves iš Latvijos ir džiaugėsi titulu.

Ateinantį savaitgalį laukia daug svarbesnis išbandymas – moterų rinktinė vyksta kovoti į Europos čempionatą Slovakijoje.

Regbio-7 merginų iki aštuoniolikos metų turnyre, lietuvės tikėjo savo pergalę.

„Merginos tikrai norėjo laimėti ir į aikštę ėjo su užsidegimu. Tai ir lėmė mūsų puikų pasirodymą. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie pergalės“, – po pergalingo turnyro kalbėjo komandos trenerės Gintarė Puzaraitė ir Jurgita Žukauskienė.

Ineta Puzaraitė taip pat buvo pripažinta rezultatyviausia turnyro žaidėja.

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinės treneriai Donatas Streckis ir Danilo Patella paskelbė regbininkių sąrašą, kurios atstovaus Lietuvai gegužės 25–26 dienomis Slovakijoje vyksiančiame Europos čempionate. Tarp išrinktųjų yra keturios šalies čempiono Marijampolės RK „Sūduvis“ žaidėjos – G. Puzaraitė, Raimonda Džiaugytė, Dainora Žemaitytė ir Sonata Degutytė.

Trys rinktinės narės atstovauja Klaipėdos „Kovui“ – Olesia Aleksejeva, Renata Stirbytė ir Gintarė Jankutė. Po dvi žaidėjas į rinktinę deleguoja Vilniaus regbio akademija ir Kauno „Ąžuolas“.

Agnė Lankutytė ir Sandra Maciulevičiūtė sportuoja Vilniuje, o Jurgita Žukauskienė ir Raminta Čipaitė – Kaune. Prie rinktinės taip pat prisijungia ir Miuncheno „Stusta” klube žaidžianti Marija Sanina.

Kartu su lietuvėmis B divizione varžysis dvylika komandų. Pirmą dieną komandos žais pogrupiuose po šešias komandas. Čia Lietuvos lauks Norvegija, Suomija, Turkija, Malta ir Bosnija ir Hercogovina. Galimybės patekti į finalinį ketvirtą yra, bet reiks vieną iš dviejų šiaurės Europos valstybių, kurios tradiciškai stiprus moterų regbis.

Patys Lietuvos rinktinės treneriai D. Streckis ir D. Patella yra nusistatę minimalius tikslus, nes galimybių įvertinti varžovus buvo nedaug, o ir užsitęsusi žiemą sutrukdė anksčiau pradėti pasirengimą. Vis dėl to rinktinės kandidatės pastarąjį mėnesį žaidė reguliariai ir dėl patekimo į aukštesnį divizioną tikrai pakovos.