Sportas

2017.08.16 08:54

Strigusią rinktinę pažadino M. Kalniečio inicijuotas atviras pokalbis

basketnews.lt 2017.08.16 08:54

Iš -21 į +25. Praėjusį ketvirtadienį triuškinamai pralaimėję Prancūzijoje, po penkių dienų lietuviai tiems patiems varžovams su kaupu revanšavosi namie.

Antradienį „Žalgirio“ arenoje Lietuvos nacionalinė komanda 96:71 nugalėjo Prancūzijos krepšininkus ir nutraukė trijų nesėkmių seriją. Tuo pačiu buvo nubrauktas ir praėjusios savaitės pralaimėjimas 77:98.

Tai dar nereiškia, kad viena komanda per mažiau nei savaitę tapo stipriai geresnė, o kita – ženkliai prastesnė. Kaip ir nieko apie ekipų pajėgumus per daug nepasakė ir ta pirmoji tarpusavio dvikova Orleane. 

Visgi tas mačas Prancūzijoje, o tiksliau tai, kas dėjosi po jo, padėjo užgesinti ankstyvos įtampos rinktinėje židinius. Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, po turnyro Prancūzijoje rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis sušaukė komandos susirinkimą, kuriame emocingai buvo aiškintasi ir apie žaidimą, ir apie kiekvieno krepšininko bei trenerio indėlį į jį.

Daug kritikos susirinkime teko Donatui Motiejūnui, kurio požiūris tiek treniruotėse, tiek rungtynėse netenkino rinktinės veteranų. Strėlių kliuvo ir Dainiaus Adomaičio asistentams, kurių didesnio indėlio per pirmąsias ketverias draugiškas rungtynes taip pat buvo pasigesta.

Panašu, kad pokalbis padėjo. D. Motiejūnas antradienio mače aikštėje praleido daugiau laiko (20:31) nei per dvejas rungtynes Prancūzijoje ir pelnė 13 taškų bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Jam tai buvo geriausios rungtynės šią vasarą.

„Turėjome pokalbį, visi kalbėjome, visi supranta, ko mes čia atvažiavome, – po vakarykštės dvikovos tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo D. Motiejūnas. – Nebuvo jokių pykčių, bet susėdome, pasišnekėjome ir išsiaiškinome. Toks pašnekesys būna į naudą.“