Sportas

2017.08.15 13:15

Sugrįžimas pavyko: G. Kasparovas sužaidė lygiosiomis su S. Karjakinu ir dar dviem varžovais

BNS 2017.08.15 13:15

Po dvylikos metų pertraukos prie šachmatų lentos oficialios varžybose grįžęs legendinis Garis Kasparovas sužaidė lygiosiomis su tautiečiu Sergejumi Karjakinu varžybose JAV.

Sent Luise, Misūrio valstijoje, vykstantį turnyrą „Rapid and Blitz“ 54 metų šachmatų legenda pradėjo partija su dvigubai už save jaunesniu S. Karjakinu.

Baltosiomis figūromis startavęs G. Kasparovas su tautiečiu sužaidė lygiosiomis ir vėliau taip užbaigė dar dvi partijas.

Antrojoje partijoje G. Kasparovo varžovas buvo Japonijoje gimęs, tačiau JAV atstovaujantis 29-erių Chrisas Hikaru Nakamura, trečiojoje – 33 metų Kubos šachmatininkas Leinieras Dominguezas.

Po trijų lygiosiomis pasibaigusių partijų G. Kasparovas su trimis taškais dalijasi penktąją vietą su dar trimis šachmatininkais.

„Na, aš retai kada būnu laimingas trimis lygiosiomis iš eilės, tačiau įvykdžiau savo tikslą išlaikyti šaltus nervus pirmąją dieną ir žadu rytoj spausti stipriau“, – taip savo pasirodymą „Twitter“ paskyroje pakomentavo G. Kasparovas.

„Rapid and Blitz“ turnyras yra ketvirtasis iš penkių „Grand Chess Tour“ etapų. Šiose varžybose po trijų etapų pirmauja Sent Luise nežaidžiantis pasaulio čempionas Magnusas Carlsenas.