Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Atsinaujinusios regbio federacijos tikslas – patekimas į olimpiadą

ELTA 2015.09.08 13:45

Atsinaujinusi Lietuvos regbio federacija (LRF) sieks, kad regbis Lietuvoje taptų trečia populiariausia komandine sporto šaka Lietuvoje bei pelnytų vietą olimpinėse žaidynėse.  

Atsinaujinusi Lietuvos regbio federacija (LRF) sieks, kad regbis Lietuvoje taptų trečia populiariausia komandine sporto šaka Lietuvoje bei pelnytų vietą olimpinėse žaidynėse.

„Esame sudarę naują veiklos planą, kurį įgyvendinus, Lietuvoje regbis duos žymių sportinių rezultatų – regbio rinktinės sėkmingai pasirodys tarptautinėse varžybose ir ilgainiui pateks tarp stipriausių Europos komandų. Regbis-7. Ši regbio rūšis neseniai tapo olimpine sporto šaka ir komandos iš viso pasaulio varžysis dėl medalių 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse“, – trečiadienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo naujasis LRF prezidentas Rytis Davidovičius.

Federacijos vadovas teigė, kad regbio čempionatai lankomumu ir žiūrimumu pasaulyje nusileidžia tik olimpinėms žaidynėms ir pasaulio bei Europos futbolo čempionatams. Šis faktorius ir aukšta regbio žaidėjų bei gerbėjų kultūra paskatino grąžinti regbį į olimpinę šeimą.

LRF tikslas – 2013-2016 metais padėti pamatus Lietuvos regbio rinktinės patekimui į olimpines žaidynes bei pasaulio čempionatą 2016-2020 metais.

Lietuvos regbio (15 prieš 15) rinktinės aukščiausias taškas buvo 2006-2010 metais pasiektas pasaulio rekordas – laimėta 18 tarptautinių rungtynių iš eilės. Prieš keletą savaičių šį rekordą pavyko pagerinti Kiprui. Šiuo metu pasaulio reitinge Lietuva užima 46-ąją vietą, aukščiausia pasiekta vieta buvo 32-a. Dabartinis išsikeltas tikslas – patekti į trisdešimtuką. Šiuo metu rinktinė žaidžia Europos tautų taurės 2A divizione. Federacijos tikslas yra patekti į 1B divizioną ir ten išsilaikyti. Prie rinktinės vairo jau stojo patirties užsienyje pasisėmęs Linas Naujalis, o greitu metu jam padės ir treneris iš Zimbabvės.

Kitas svarbus federacijos tikslas yra didinti regbio plėtrą Lietuvoje. Planuojama padidinti žaidžiančiųjų skaičių nuo 2 tūkst. iki 5 tūkst., numatyta įsteigti regbio akademiją. Šie dalykai yra būtini norint turėti jaunų talentų būrį, todėl federacija planuoja aktyviai populiarinti regbį, siekiant pritraukti tiek žaidėjų, tiek žiūrovų. Tai padės padaryti projektai, susipažindinantys Lietuvos gyventojus su regbio taisyklėmis ir kultūra.

Valdybos narys Mindaugas Ardišauskas, kuruojantis komunikaciją, teigė, kad yra daug priežasčių, kodėl regbis turi didelį potencialą Lietuvoje: „Lietuva išgyvena euforijos ir depresijos bangas, kurias sukelia Lietuvos krepšinio rinktinės rezultatai, tuo tarpu regbis žada negreitą, bet nuolatinį rinktinių rezultatų gerėjimą, o pati žaidimo kultūra skatina džiaugtis kiekvienu maču, net jei jis nėra laimėtas. Garbingas žaidimas, gera atmosfera stadione, „trečias kėlinys“ su draugiškais oponentų fanais gali būti dalykai, kurie džiugins lietuvius“.

M. Ardišauskas taip pat pabrėžė socialinius ir ekonominius regbio privalumus: „Regbio šeima gana tolygiai pasiskirsčiusi po visą Lietuvą, treneriai nebijo dirbti regionuose, kuriuose vaikų užimtumui nėra daug galimybių. Regbis yra demokratiškas žaidimas, jame gali rasti vietą labai skirtingo fizinio pasirengimo ir duomenų žmonės“.

Pasak jo, Lietuva yra regiono lyderis, lyginant su Latvija, Estija, Baltarusija, todėl Tarptautinė regbio taryba mato Vilnių ir Šiaulius kaip regioninius regbio centrus, tai turėtų paskatinti sporto turizmą.

„Todėl pagrįstai manome, kad galime užimti trečiojo komandinio sporto Lietuvoje vietą“, – teigė M. Ardišauskas.

Už komerciją atsakingas Tomas Bieliauskas sakė, kad reikia didinti federacijos biudžetą: „Finansavimas turi augti, nes be jo tikslai, keliamų rinktinei, nebus pasiekti. Orientuojamės į rėmėjų paiešką ir užsienio fondų lėšas. Tikimės turėti 1,5 mln. litų biudžetą. Norime pabrėžti, kad pati federacijos administracija dirba visuomeniniais pagrindais ir jos išlaidoms bus išleidžiama labai maža dalis biudžeto“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi