Naujienų srautas

Sportas2017.08.11 23:59

E. Balčiūnaitė po pusfinalio bėgimo: buvo 79-ta pasaulyje, o dabar 13-ta

LRT.lt 2017.08.11 23:59

Eglė Balčiūnaite Londone vykstančiame lengvosios atletikos čempionate 800 m bėgime distanciją įveikė per 2:00.48, savo bėgime ji buvo šešta, o bendroje įskaitoje liko trylikta.

Papildyta 23:50 Pasaulio lengvosios atletikos čempionato teisėjai pakeitė savo sprendimą ir diskvalifikuotą britų 800 metrų bėgimo sportininkę „sugrąžino“ į bendrą lentelę, todėl E. Balčiūnaitė, kuri iš karto po varžybų bendroje įskaitoje buvo dvylikta, nukrito laipteliu žemiau – į tryliktą vietą.

Antroje grupėje E. Balčiūnaitė varžėsi su labai pajėgomis ir apdovanojimus pelniusiomis sportininkėmis  Caster Semenya iš Pietų Afrikos Respublikos (ji 800 m distancija įveikė per 1:58.90), Angelika Cichocka (1:59.32).

Iš viso 800 m bėgimo pusfinalyje varžėsi 24 atletės. E. Balčiūnaitė bendroje įskaitoje liko dvylikta ir su 2:00.48 rezultatu pagerino savo sezono rezultatą.

Prieš Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą E. Balčiūnaitės geriausias sezono rezultatas buvo 79-tas pasaulyje ir kadangi sportininkė nebuvo įveikusi reikiamo normatyvo ji negalėjo dalyvauti čempionate, bet likus vos kelioms dienoms iki varžybų E. Balčiūnaitė sulaukė specialaus kvietimo. Ir Londone iš 79-tos vietos pasaulyje pakilo į 12-tą.

„Rezultatas buvo beveik visa sekunde geresnis nei atrankoje, tačiau jo neužteko finalui, neužteko tam, ko norėjau labiausiai. Planas įvykdytas – geriausias sezono rezultatas. Esu pikta, esu dar labiau alkana ir dirbsiu dar labiau, kad padaryčiau dar geriau“, – komentavo E. Balčiūnaitė.

Kurį laiką Lietuvos lengvaatletė bėgo paskui garsiąją C. Semenyą. Paklausa, ar tikėjosi išsilaikyti už jos nugaros iki pat finišo, E.Balčiūnaitė atsakė kvatodama.

„Turėjau tokių minčių bebėgant, laikyti iki galo kas bebūtų, bet šiai dienai ji stipresnė, – juokėsi lietuvė. – Labai džiaugiuosi, kad pavyko atbėgti iš 2 min. 1 sek., bet norėjosi priartėti prie to asmeninio, tačiau tai, ką padariau, yra labai daug. Įrodžiau, kad galiu bėgti greitai ir bėgsiu dar greičiau.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi