Sportas

2017.08.11 15:37

Pasaulio čempionate disko metikė Z. Sendriūtė prasibrovė į finalą

LRT.lt 2017.08.11 15:37

Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate penktadienį jėgas išbandė disko metikė Zinaida Sendriūtė. Jis geriausiu bandymu atrankoje diską nusviedė 61,48 metro ir pateko į rungties finalą.

Šį rezultatą lietuvė pasiekė pirmu bandymu. Antrasis bandymas buvo nesėkmingas, o trečiuoju ji diską nusviedė 57,57 m. Tai buvo geriausias 32 metų lietuvės sezono rezultatas. 

Nors lietuvė ir neįvykdė kvalifikacinio normatyvo (62,50 m), tačiau bendroje įskaitoje liko 12-ta iš 12-os į rungties finalą prasibrovusių sportininkių. Finalas prasidės sekmadienį 21:10 val. 

„Iš esmės esu patenkinta, negali visą laiką būti nepatenkinta. Ruošiausi rezultatą padaryti pirmu bandymu, nes sezonas vėlyvas ir šiaip buvo visokių niuansų. Tai arba pirmu, arba jokiu. Paskui nebepersistengiau, nes žinojau savo galimybes“, – po atrankos kalbėjo į aštuntą didžiųjų sporto renginių finalą savo karjeroje patekusi sportininkė.

Už finalo ribos likusi amerikietė Whitney Ashley nuo lietuvės atsiliko 54 centimetrais.

Lietuvė savo grupėje liko septinta ir nuo geriausią rezultatą pademonstravusios kubietės Yaime Perez (65,58 m) atsiliko 3,08 m.

Geriausią rezultatą atrankoje pademonstravo kroatė Sandra Perkovič – 69,67 m. Jai priklauso ir geriausias sezono rezultatas – 71,41 m.

2010-ųjų dviejuose olimpinių žaidynių ir trijuose Europos čempionatų finaluose dalyvavusi disko metikė pateko į trečiąjį karjeroje planetos čempionato finalą.

„Finale bus kova, daug visokių stiprių pateko, o aš išvis tik su kvietimu atvažiavau, tad jaučiuosi labai ramiai, jaukiai, – sakė Z. Sendriūtė. – Galimybių yra daug, perspektyva visada išlieka. Yra niuansų, kurių nevardinsiu. Jei sudėjus tai, ką turi visi kiti, tada galima tikėtis labai aukšto rezultato. O dabar, jei pateksiu į aštuntuką, bus „vau“.“

Prieš penkerius metus disko metikė tame pačiame Londono olimpiniame stadione varžėsi olimpiados finale. Tąkart ji buvo devinta, o vėliau, diskvalifikavus dopingą vartojusią rusę Dariją Piščialnikovą, pakilo į aštuntą poziciją.

„Atsimenu tik tiek, kad ten man sekėsi geriau, tikėkimės, kad ir dabar bus geriau“, – šyptelėjo Z.Sendriūtė.

Šiame čempionate disko metimo sektoriuje jau puikų rezultatą pasiekė Andrius Gudžius. 26-erių lietuvio sportininko antras metimas buvo sėkmingiausias – diskas nuskriejo 69,21 m. Juo A. Gudžius ne tik pagerino savo asmeninį rekordą, bet ir tapo varžybų nugalėtoju.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA. Transliacijas Lietuvos teritorijoje galima stebėti ir portale LRT.lt. Numatomus lietuvių startus galite rasti čia.