Sportas

2017.08.10 10:29

Kūno kultūros ir sporto departamentas pritaria naujai FIBA atrankos sistemai

LRT.lt2017.08.10 10:29

Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) sutinka su FIBA atrankos į Europos ir pasaulio čempionatus sistema, teigiama departamento pranešime žiniasklaidai. 

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) kreipėsi į Kūno kultūros ir sporto departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pristatydama naują atrankos į Europos ir pasaulio čempionatus sistemą bei išdėstydama probleminę situaciją dėl Eurolygos varžybų tvarkaraščio.

FIBA patvirtintą naują atrankos į Europos ir pasaulio čempionatus sistemą nuo 2017 metų Europos čempionatai vyks tik kas ketverius metus — 2017, 2021 metais ir t. t. Pasaulio čempionatai nuo 2019 metų bus rengiami priešolimpiniais metais, o atranka į juos bus vykdoma klubų sezono metu per specialias pertraukas, dar kitaip vadinamas „langais“ – kaip ir futbole ar rankinyje. Kelialapiai į olimpines žaidynes bus dalijami pasaulio čempionate ir per papildomus atrankos turnyrus.

Pagal naują FIBA sistemą, pirmieji atrankos į pasaulio čempionatą „langai“ sutaps su Eurolygos patvirtintu tvarkaraščiu ir Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė atrankos rungtynes žais tomis pačiomis dienomis kaip ir  Kauno „Žalgiris“.

Eurolyga šių metų liepos mėnesį išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad neketina varžyti žaidėjų laisvės, todėl vykstant atrankos turnyrams jie galės pasirinkti: padėti savo klubui ar žaisti rinktinėje. Visgi tokiu būdu sportininkai yra priverčiami spręsti dilemą: ar rinktis klubą, su kuriuo sportininkus sieja profesionalo kontraktas, ar ginti gimtosios šalies garbę. Todėl lieka neaišku, ar tikrai visi geriausi sportininkai prisijungs prie savo nacionalinių rinktinių ir atrankos varžybose dalyvaus pajėgiausios sudėties rinktinės.

Vadovaujantis Kūno kultūros ir sporto įstatymu, nacionalinė rinktinė – geriausių sportininkų grupė, sporto varžybose atstovaujanti sporto organizacijai, todėl valstybė remia ir skatina Lietuvos rinktinių dalyvavimą ir atstovavimą šaliai svarbiausiose tarptautinėse varžybose.

„Pagal naują varžybų sistemą beveik ketvirtadaliu sutrumpėja pasirengimas atrankos varžyboms, tuo pačiu sumažėja žaidėjų fizinis krūvis, o Europos šalių krepšinio mėgėjams atsiranda galimybė namuose stebėti nacionalinių rinktinių varžybas. Tokiu būdu nacionalinėms rinktinėms atstovautų tik geriausi šalies sportininkai, todėl departamentas pritaria FIBA iniciatyvai atrankos į Europos ir pasaulio čempionatus sistemą vykdyti „langų“ principu. Visgi departamentas neturi jokių teisinių ir finansinių svertų daryti įtakos privačios bendrovės Eurolygos sprendimams. Departamento nuomone, ginčas tarp Eurolygos ir FIBA turi būti išspręstas susitarimo būdu, kad šalių nacionalinėms rinktinėms atstovautų geriausi krepšininkai“, – teigiama pranešime. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.