Sportas

2017.08.09 16:26

D. Adomaitis apsisprendė dėl rinktinės sudėties mače su kroatais

15min.lt 2017.08.09 16:26

Lietuvos krepšinio rinktinė trečiadienio rungtynėse su Kroatija versis be Ado Juškevičiaus, Roko Giedraičio ir Deivido Gailiaus.

Orleane į aikštelę išbėgs Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis. Prancūzijoje lietuviai sutiks ir puikiai jiems pažįstamą kroatą, buvusį Kauno „Žalgirio“ gynėją Marko Popovičių. Į kandidatų sąrašą įtrauktas krepšininkas paskutinį kartą Kroatijai atstovavo prieš 6-erius metus.

Kandidatų sąraše Kroatija buvo įrašiusi 6 NBA žaidėjus, tačiau tik trys atvyko į komandą – Draganas Benderis, Bojanas Bogdanovičius ir Dario Šaričius. Šiems krepšininkams lietuviai žada skirti didžiausią dėmesį.

„Tiek Bogdanovičius, tiek Šaričius individualiai yra labai stiprūs žaidėjai. Jie turi daug energijos. Būtent aplink šiuos du žaidėjus sukasi visas Kroatijos žaidimas. Benderis dar jaunas vaikinas, bet irgi palieka gerą įspūdį“, – sakė Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Mindaugas Brazys.

Be praradimų Kroatijos komanda neapsiėjo. Subyrėjo ekipos priekinė linija. Į turnyrą nevyks tokie žaidėjai kaip Ante Žižičius, Ivica Zubačius, Ante Tomičius ir Miro Bilanas. Prie komandos neprisidės ir lengvieji kraštai Mario Hezonja bei Luka Babičius.

Lietuva stengsis išnaudoti savo pranašumą baudos aikštelėje. „Turime J. Valančiūną, D. Motiejūną, jie abu yra aukščiausio lygio žaidėjai. Mūsų priekinė linija galinga ir turime tai įrodyti“, – sakė M. Brazys.

Lietuvos krepšininkai keturių komandų turnyre Prancūzijoje pirmiausia išbandys jėgas su Kroatija, o ketvirtadienį susitiks su šeimininkais prancūzais.

Pirmoje turnyro dvikovoje kroatai antradienį įveikė Prancūziją 92:87.