Naujienų srautas

Sportas2017.08.09 10:10

Prancūzijoje Lietuvos krepšinio rinktinė sutiks savo skriaudikus kroatus

Lietuvos rinktinė po truputį įsibėgėja. Trečiadienį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pradeda pasirodymą turnyre Prancūzijoje, kuriame sutiks praėjusių metų skriaudikus kroatus.

Kroatijos rinktinė dar niekada taip vėlai nebuvo pradėjusi pasiruošimo Europos ar pasaulio čempionatui. Kai Lietuvos krepšininkai įsikūrė Palangoje liepos 21-ąją, kroatai į pirmąją stovyklą rinkosi 12 dienų vėliau – rugpjūčio 1-ąją. Palyginimui, vėliausiai prie Lietuvos rinktinės prisijungę Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas vis tiek pradėjo ruoštis Europos čempionatui anksčiau nei visa Kroatijos komanda. Tam yra svarbi priežastis.

Pernai nelauktai olimpinę atranką įveikę ir dar netikėčiau Lietuvos rinktinės grupėje olimpinėse žaidynėse triumfavę kroatai prisižaidė su NBA taisyklėmis. Kroatai pagal pirminį planą turėjo pradėti stovyklauti nuo liepos 27-osios. Tačiau pernai kroatai gavo įspėjimą iš NBA, kad Mario Hezonja ir Bojanas Bogdanovičius – du stipriausios krepšinio lygos atstovai iš Kroatijos, per ilgai užsibuvo nacionalinės komandos stovykloje iki pagrindinio turnyro starto.

Pagal NBA taisykles, krepšininkai gali darbuotis rinktinėje iki čempionato likus 28 darbo dienoms. Kroatai pernai pasirengimo metu skirdavo saviškiams iš NBA po 2–3 poilsio dienas, bet konkretus dienų skaičius pasimetė ir šie gavo nepatenkintų signalų iš Amerikos. Tad šįkart Kroatijos rinktinė nusprendė nerizikuoti ir susirinko į stovyklą rugpjūčio 1-ąją.

Paklaustas, kodėl nenorėjo anksčiau pradėti stovyklos ir vėliau prijungti NBA žaidėjų, buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Aleksandras Petrovičius buvo kategoriškas. „Tai pakenktų komandos mikroklimatui. Matote, vėlesnis prisijungimas prie rinktinės psichologiškai paveiktų nuo pradžių dirbančius žaidėjus. Todėl norėjome visi startuoti nuo to paties taško“, – paaiškino A. Petrovičius, sostinėje išdirbęs kelis mėnesius 2013–2014 metų sezoną.

Savo rikiuotėje kroatas turės tris NBA žaidėjus – Bojaną Bogdanovičių („Indiana Pacers“), Dario Šaričių („Philadelphia 76ers“) ir Draganą Benderį („Phoenix Suns“). Jaunieji NBA ginklai Mario Hezonja, Ivica Zubacas ir Ante Žižičius šiemet rinktinei neatstovaus. A. Petrovičius į turnyrą Prancūzijoje vežasi vos prieš savaitę kartu sportuoti pradėjusią komandą. Jūs matėte, kokia aprūdijusi turnyre Klaipėdoje buvo Lietuvos rinktinė, tad galima nujausti, kokios formos bus pirmieji lietuvių varžovai Orleane. Bet A. Petrovičius viską supranta ir visai dėl to neišgyvena. „Mums nerūpi rezultatas Prancūzijoje. Tai ne tas metas, kai privalome laimėti. Dabar svarbiausia šlifuoti žaidimą“, – ramus A. Petrovičius, legendinio kroato Draženo Petrovičiaus brolis.

Jis taip pat nustebino Kroatijos krepšinio bendruomenę sprendimu iki čempionato sužaisti tik 6 draugiškas rungtynes. Tokį mažą rungtynių skaičių įprastai sau leidžia nebent tokios rinktinės kaip JAV ar Ispanija. Bet A. Petrovičius vėl pasirodė originaliai.

Asociatyvinė BNS nuotr.

Palyginimui, lietuviai turės 9 repeticijas. A. Petrovičių spaudė ne tik laikas. Jis nusprendė pagauti formos piką aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje, o grupės varžybose dar šlifuoti formą. Kroatai tris pastaruosius kartus – 2014-ųjų pasaulio čempionate, 2015-ųjų Europos pirmenybėse ir 2016-ųjų olimpinėse žaidynėse, degė kaip tik pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Šiemet jau aštuntfinalyje Kroatijos lauks, ko gero, Serbijos, Turkijos, Latvijos ir Rusijos komandos. Kroatai nori nutraukti jau prakeiksmu tampančią tendenciją degti atkrintamosiose.

Beje, A. Petrovičius žadėjo, kad pagrindinės Kroatijos žvaigždės ir viltys – D. Šaričius bei B. Bogdanovičius, su Lietuva ir Prancūzija nežais daugiau nei po 20 minučių. Treneris nenori rizikuoti ir tausos savo lyderius, tuo pačiu tikrindamas mažesnį vaidmenį turėsiančius žaidėjus. Tarp tokių bus ir gerai „Žalgirio“ sirgaliams pažįstamas Marko Popovičius. Jam šiemet nacionalinėje komandoje numatytas atsarginio įžaidėjo vaidmuo – žais po Roko Ukičiumi. Popas į rinktinę grįžta po 6 metų pertraukos. Kroatijai reikės jo įgūdžių žaisti svarbias minutes ir charakterio, su kuriuo labai gerai susipažinome per tuos metus Kauno „Žalgiryje“.

Europos čempionatui kroatai surinko ne stipriausias pajėgas. Žaidėjai patys nežino, ko galima tikėtis iš šios rinktinės ir apie medalius garsiai nekalba. A. Petrovičius tarp pretendentų lipti ant medalininkų podiumo mini 12 komandų. Šioje grūstyje jis mato ir Kroatiją. Pernai Aco sukūrė nedidelį stebuklą, iš pradžių laimėdamas olimpinę atranką, o vėliau kaip grupės nugalėtojas išvedęs rinktinę ir į žaidynių ketvirtfinalį. Ta komanda pernelyg nesustiprėjo, bet po pernykštės staigmenos lūkesčiai Kroatijoje pakilo. Bet kroatams, atrodo, nusispjaut. Vos išlindę iš salės, jie jau pirmosiose turnyro Orleane rungtynėse 92:87 parklupdė prancūzus ir dabar ketina susidoroti ir su mūsiškiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi