Sportas

2017.08.08 20:43

Milijonai nuplovė NBA ir Eurolygą: D. Motiejūnas žais Kinijoje

Tomas Langvinis, 15min.lt2017.08.08 20:43

Donatas Motiejūnas neatsispyrė įspūdingam milijoniniam pasiūlymui iš Kinijos ir po penkerių NBA lygoje praleistų metų krepšinio žaisti keliaus į Aziją. 15min žiniomis, Lietuvos rinktinės krepšininkas susitarė dėl beveik trijų milijonų dolerių kontrakto su Šandongo „Golden Stars“ klubu. Sutartis galios vieną sezoną. O parašai turėtų būti sudėti jau artimiausiu metu.

15min žiniomis, D. Motiejūnas ketina pasirašyti 2,5 mln. dolerių sutartį (suma jau atskaičius mokesčius), kurioje dar pusė milijono numatyta priedais. Palyginimui – panašiai tiek gavo visa „Žalgirio“ komanda praėjusį sezoną.

26-erių metų krepšininkas per mėnesį uždirbs apie 450 tūkst. dolerių į rankas, nes Kinijos krepšinio čempionatas trunka gerokai trumpiau nei NBA ar Europoje – šešis mėnesius.

Anksčiau kalbėdamasis su 15min D. Motiejūnas atskleidė, kad su savo agentu iki tam tikros datos ieškojo gero pasiūlymo tik NBA lygoje.

15min žiniomis, ta data buvo liepos 31-a diena.

Krepšininkas liko ištikimas savo nusistatymui, ir vos tik atėjo rugpjūtis, ėmė žvalgytis darbo kituose žemynuose. Pirmiausiai - Europoje, tačiau kiek netikėtai į žaidimą įsitraukė Kinija. Su šios Azijos šalies krepšinio klubų pinigais konkuruoti labai sudėtinga net ir elitiniams Europos klubams.

15min žiniomis, D.Motiejūnas rimtai svarstė Tel Avivo „Maccabi“ komandos pasiūlymą, kuris siekė apie milijoną eurų per sezoną. Izraelio klubas buvo susisiekęs ir su krepšininko atstovais.

D-Mo džiaugėsi sulaukęs ir „Žalgirio“ komandos vadovų dėmesio, tačiau Lietuvos čempionai geriausiu atveju per visą sezoną galėjo pasiūlyti tiek, kiek dabar jis Kinijoje uždirbs per mėnesį.

Donatas labiausiai norėjo žaisti NBA. Tačiau buvo viliojamas tik minimalių sutarčių, kuriose jis nebuvo apdraustas ir nuo sėdėjimo ant suolo.

D-Mo taps antru geriausiai apmokamu Lietuvos krepšininku visame pasaulyje. Daugiau uždirbs tik „Toronto Raptors“ klube rungtyniaujantis Jonas Valančiūnas.

Šandongo „Golden Stars“ komandą treniruoja serbas Aleksandras Kesaras. Šioje ekipoje žaidžia ir buvęs „Žalgirio“ komandos krepšininkas Justinas Dentmonas, kuris ne taip seniai po skandalingos istorijos Kaune buvo išmestas iš Stambulo „Galatasaray“ komandos.

Praėjusį sezoną šioje ekipoje žaidė ir buvęs ilgametis NBA žaidėjas Jasonas Thompsonas. Prieš savaitę šis krepšininkas pasirašė 1,8 mln. eurų sutartį su Eurolygos čempionais „Fenerbahče“.

D. Motiejūną savo gretose norėjo matyti ir Jonas Kazlauskas. Lietuvio treniruojamas Guangdongo „Southern Tigers“ klubas taip pat domėjosi galimybe įsigyti vieną geriausių Lietuvos krepšininkų.

Apskritai po 15min publikacijos, kad D. Motiejūnas gali atsidurti Kinijoje, susidomėjimas Lietuvos krepšininku išaugo dar labiau.

Neseniai publikuotame interviu buvęs D. Motiejūno treneris Tomas Pačėsas žaidėjui taip pat rekomendavo geriau važiuoti į Kiniją, o ne Europą.

„Reikia važiuoti, kur moka. Manau, kad niekas nepermuš Kinijos pinigų. Jis parodė, kad gali žaisti. Pažaidė ir NBA, ir Europoje. Aišku, būtų smagu matyti jį žaidžiantį Lietuvos komandoje, bet, manau, tai padaryti jis dar spės, kai bus veteranas, – sakė T. Pačėsas. – Manau, šiuo momentu reikia žiūrėti savęs. Tiek sportinio, tiek finansinio intereso. Nes laikas, kada tu tai gali išnaudoti, yra labai trumpas ir greitai prabėga.“

D. Motiejūnas praėjusį sezoną pabaigė „New Orleans Pelicans“ klube. Šiuo metu krepšininkas kartu su Lietuvos krepšinio rinktine ruošiasi artėjančiam Europos čempionatui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt