Sportas

2017.08.08 11:28

Lenkai nepaleidžia Lietuvos rinktinės lyderio

Paulius Cubera, 15min.lt2017.08.08 11:28

Po puikaus praėjusio sezono Balstogės „Jagiellonia“ klube Lenkijoje Fiodoras Černychas šią vasarą domino ne vieną pajėgesnį ar turtingesnį klubą. Vis dėlto naujasis sezonas kaimyninėje šalyje jau įsibėgėjo, o puolėjas vis dar žaidžia „Jagiellonia“ gretose. Kalbų apie persikėlimą kitur buvo nemažai, tačiau lenkai įsikibę laiko Lietuvos rinktinės kapitoną, nors po sezono už jį negautų nieko.

Dar liepos mėnesį pasklido kalbos apie galimą F. Černycho persikėlimą į Anglijos antrojo diviziono „Middlesbrough“ ekipą, tačiau sandėris užstrigo. „Championship“ sezonas jau prasidėjo ir anglai nebelaukia puolėjo savo komandoje.

F. Černychu domėjosi ir Rusijos ekipa „Rostov“, tačiau ji taip pat nenorėjo laukti ir prašė sandėrį sutvarkyti kuo greičiau.

Vis dėlto „Jagiellonia“ klubas už 26 metų F. Černychą nori gauti net 1,5 mln. eurų išpirką, kurios suinteresuoti klubai mokėti nesutinka. Priežastis paprasta – po šio sezono sutartis baigiasi ir F. Černychas taps laisvuoju agentu.

Geriausias 2016 metų Lietuvos futbolininkas yra pasirengęs žengti žingsnį pirmyn. Tiesa, jis sutiktų likti Balstogėje ir su komanda pasirašyti naują sutartį, tačiau turi sąlygą – prašo „Jagiellonia“ ekipos didesnės algos, kurios lenkai mokėti nesutinka.

26-erių F. Černycho noras – visiškai pateisinamas. Tiek Rusijoje, tiek Anglijoje puolėjas galėtų uždirbti kur kas daugiau nei Lenkijoje.

Jis yra ryškus „Jagiellonia“ lyderis, praėjusį sezoną patekęs tarp trijų geriausių „Ekstraklasa“ puolėjų. Per 34 rungtynes F. Černychas pelnė 12 įvarčių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Sekmadienį jis sužaidė jau 100-ąsias rungtynes „Ekstraklasa“ lygoje, tačiau „Jagiellonia“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą per keturis naujojo sezono mačus. Praėjusį sezoną sidabrą Lenkijos čempionate iškovoję Balstogės futbolininkai dabar su 9 taškais rikiuojasi treti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt