Sportas

2015.09.08 13:45

Krepšinio specialistai J. Kazlausko pasirinkimą vertina skirtingai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui paskelbus penkiolikos kandidatų sąrašą, šalies krepšinio specialistai sutinka – treneris pasistengė sujungti „patirtį ir jaunystę“. „Na, pradėkime sakyti, kad sąraše trūksta vieno ar kito krepšininko. Ir ką? Jį paėmus į rinktinę, krepšininkas išgelbės Lietuvą? Ne? Tai ko mes čia diskutuojame – vadinasi, visi svarbiausi žaidėjai yra įtraukti į sąrašą“, – teigė ilgametis treneris, Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui paskelbus penkiolikos kandidatų sąrašą, šalies krepšinio specialistai sutinka – treneris pasistengė sujungti „patirtį ir jaunystę“. „Na, pradėkime sakyti, kad sąraše trūksta vieno ar kito krepšininko. Ir ką? Jį paėmus į rinktinę, krepšininkas išgelbės Lietuvą? Ne? Tai ko mes čia diskutuojame – vadinasi, visi svarbiausi žaidėjai yra įtraukti į sąrašą“, – teigė ilgametis treneris, Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas.

Panagrinėję J. Kazlausko pateiktą 15 krepšininkų sąrašą, krepšinio specialistai įsitikino, jog pasirinktas optimalus žaidėjų skaičius, atmetant tuos krepšininkus, kurie stovyklose atliktų tik statisto vaidmenį.

Be to, daugelis jų mano, kad šiemet bus pakeistas įprastas komandos žaidimo braižas ir svarbiausiu akcentu taps greitos atakos.

Sergejus Jovaiša, Seimo narys

„Yra trafaretinė frazė, tačiau pamačius Jono Kazlausko surinktą kandidatų sąrašą, kaip tik taip ir norisi pasakyti: „Jaunystės ir patirties lydinys“. Jonas Kazlauskas yra patyręs specialistas, juo galima pasitikėti ir jis už savo veiksmus tikrai atsako. Todėl kandidatų sąrašas yra toks, o ne kitoks.

Manau, kad surinkus visus jo pasirinktus krepšininkus į ekipą, galima sulaukti neblogų vaisių – mes jau pasiilgome pergalių tarptautinėje arenoje ir pats treneris yra motyvuotas. Mano galva, Jonas svajoja gerai pasirodyti Europos čempionate, todėl „stumti“ jo tikrai nereikės.

Dabar apie žaidėjus. Pasižiūrėkime: ar numanomas mūsų rinktinės starto penketas neišgąsdintų Europos? Tikrai išgąsdins. Ne kiekviena Europos komanda turės tokio lygio krepšininkus: Jonas Valančiūnas, Linas Kleiza, Donatas Motiejūnas, broliai Lavrinovičiai, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis.

Ne paslaptis, jog silpniausia mūsų rinktinės vieta bus įžaidėjo pozicija. Aš nemanau, kad Adas Juškevičius jau galėtų pagelbėti Mantui Kalniečiui – greičiausiai, šis kvietimas yra žvilgsnis į ateitį ir jis yra būtinas.

Juk artimoje ateityje šioje pozicijoje mes neturėsime gero rezervo, todėl jau dabar būtina galvoti apie pasikeitimus.

Nenorėčiau aiškinti, kas turėtų palikti rinktinės kandidatų sąrašą, o kas likti dvyliktuke. Juk viskas priklausys nuo krepšininkų motyvacijos, jų pasirengimo kovai. Viskas bus kaip Marijaus Mikutavičiaus dainoje: „Pabandom iš naujo“. Tad visi kandidatai bandys iš naujo įsitvirtinti komandoje, parodyti savo potencialą.“

Tomas Pačėsas, krepšinio treneris

„Pamatęs kandidatų sąrašą, pasakiau: „Liuks pasirinkimas. Dabar lauksime gerų rezultatų.“ Viskas paprasta ir aišku – jaunystė ir patirtis. To mums ir reikia. Galvoju, jog J.Kazlauskas „sustatys“ ekipą ir žaidėjus taip, jog bus rodomas akiai malonus krepšinis.

Juk iš esmės, treneris surinko optimalią sudėtį. Jis būsimus kandidatus stebėjo ne vieną diena ir ne mėnesį – mintyse dėliojo komandą. Šiame penkioliktuke, galbūt, trūksta tik Simo Jasaičio, tačiau yra kaip yra.

Manau, jog pasikeis ir rinktinės braižas – komanda žais labai greitą krepšinį. Dalis kandidatų yra būtent tokio žaidimo šalininkai – tokio žaidimo pastaruoju metu mums trūko.“

Vladas Garastas, krepšinio treneris, Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas

„Ar turėjo J.Kazlauskas dar pasirinkti papildomų žaidėjų? Ne penkiolika, o aštuoniolika? Na, pradėkime sakyti, kad sąraše trūksta vieno ar kito krepšininko. Ir ką? Jį paėmus į rinktinę, krepšininkas išgelbės Lietuvą? Ne? Tai ko mes čia diskutuojame – vadinasi, visi svarbiausi žaidėjai yra įtraukti į sąrašą.

Pradžioje galvojau, jog į sąrašus reikėtų įrašyti Deividą Gailių, bet, mano galva, rinktinės treneris pasirinko geriausią kelią ir nebandė žaisti žodžiu „galbūt“.

Kai kas prisiminė, kad treneris Kęstutis Kemzūra į nacionalinę ekipą kvietė Deividą Dulkį. Bet jam buvo suteiktas šansas rinktinėje, Vilniaus „Lietuvos ryte“, tačiau jis juo nepasinaudojo. Vadinasi, jis nereikalingas nacionalinei ekipai.

Kiek netikėta, kad į komanda pakviesti broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai. Pastaruoju metu jie nacionalinėje ekipoje nenuveikė nieko gero, tačiau tai J.Kazlausko pasirinkimas – treneris „pačiupinės“ žaidėjus ir nutars, ar jie reikalingi ekipai.

Man nerimą kelia visi „rizikos grupės“ žaidėjai. Tai yra traumuoti krepšininkai: Martynas Pocius, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas. Ar jie sugebės treniruotis ir atstovauti Lietuvai? Jei įvyks blogiausia, mums teks skubiai ieškoti papildomų žaidėjų. Tačiau jų nėra daug...

Dabar galime svarstyti, ar vienas, ar kitas krepšininkas padės ekipai, kaip jis atrodys, kaip vykdys trenerio nurodymus, tačiau faktas lieka faktu – mums šiame čempionate reikia susigrąžinti prarastą Europoje autoritetą. Ir tai gali padaryti Jonas Kazlauskas – tad reikia pasitikėti jo pasirinkimu ir netrukdyti strategui kurti savo rinktinės modelio.“

Rinktinės strategas J.Kazlauskas pasirinko 15 kandidatų:

Mantas Kalnietis (Krasnodaro „Lokomotiv“),

Tomas Delininkaitis (Čerkasų „Mavpy“)

Adas Juškevičius (Kauno „Žalgiris“)

Renaldas Seibutis (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Martynas Gecevičius (Pirėjo „Olympiacos“)

Martynas Pocius (Madrido „Real“)

Donatas Motiejūnas („Houston Rockets“)

Paulius Jankūnas (Kauno „Žalgiris“)

Jonas Mačiulis (Atėnų „Panathinaikos“)

Linas Kleiza („Toronto Raptors“)

Mindaugas Kuzminskas (Kauno „Žalgiris“)

Darjušas Lavrinovičius (Kauno „Žalgiris“)

Kšištofas Lavrinovičius (Kauno „Žalgiris“)

Robertas Javtokas (Kauno „Žalgiris“)

Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“)