Sportas

2017.08.08 16:13

Planus keičiantis D. Adomaitis su pirmaisiais kandidatais atsisveikins šeštadienį

Vilius Stalgaitis, basketnews.lt2017.08.08 16:13

Dainius Adomaitis savo starto su rinktine išvakarėse nacionalinės ekipos treniruotėje matė ne patį maloniausią vaizdelį. Sportuoti su komanda negalėjo ne tik anksčiau čiurną susižeidęs Marius Grigonis, bet ir neseniai analogišką traumą patyręs aukštaūgis Evaldas Kairys.

Nors Grigonis jau gali pasigirti geresne savijauta, jo aukštaūgis kolega ketvirtadienio treniruotės metu vilkėjo ne sportinę aprangą, o treningą – treniruotę Kairys stebėjo iš šalies.

Nepaisant šio nemalonaus aspekto, laikas nelaukia. Adomaitis su savo štabu pasiruošęs jau po turnyro uostamiestyje atsisveikinti su vienu arba dviem rinktinės kandidatais.

„Taip, toks yra planas, – į klausimą, ar kažkam iš kandidatų vasara rinktinėje baigsis jau šeštadienį, atsakė strategas. – Vienas arba du. Tai bus pranešta po paskutinių rungtynių šeštadienį.“

Traumos pakoregavo ir Adomaičio planus. Specialistas mintyse jau buvo sudėliojęs 14 žaidėjų sudėtį, kuri rinktinės vasarą su žaliai baltais marškinėliais atidarys jau rytoj, tačiau dėl nenumatytų aplinkybių rinktinės treneriai prie braižymų lentos grįš šį vakarą.

„Planuojame, kad registruosime 14 žaidėjų, bet po vakarienės juos pergalvosime, nes Evaldas buvo vienas iš tų, kurie turėjo būti registruoti, – pasakojo Adomaitis. – Manau, čia proceso dalis. Tos traumos yra tokios nelaimingos: Marius nesėkmingai ant kojos nusileido, Evaldas darydamas apšilimą ne taip pastatė koją.

Viskas turėtų būti gerai. Marius iš pradžių atrodė nekaip, bet dabar jau geriau. Nesinori džiaugtis, gyvename nuo dienos iki dienos.“

Pirmosiose draugiškų rungtynių maratono akistatose Adomaičiui labiausiai kirbėjo noras patikrinti mažiau patyrusius rinktinės žaidėjus. 

Kol kas specialistas įspūdį apie juos susidarė tik treniruočių procese, ir tas įspūdis nebuvo vienareikšmiškas.

„Norisi pastovumo, tas nervingumas ir didelis noras kiša koją. Solidumo kartais norisi. Esu patenkintas darbu, atsidavimu ir noru, – apie jaunesnius rinktinės kandidatus mintimis dalijosi Adomaitis. – Esame nauja komanda naujoje sistemoje, su nauju treneriu ir daug naujų žaidėjų. Šios rungtynės bus skirtos tiems, kurie konkuruoja tarp savęs.

Aišku, žiūrėsime, kad laimėtume, bet pagrinde viskas bus tam, kam minėjau. Vėliau jau koncentruosimės ir į savo žaidimą.“

Vieniems penktadienio akistata Klaipėdos „Švyturio“ arenoje su lenkais bus debiutas, o kai kam tai galbūt bus sugrįžimas į nacionalinę ekipą. Donatas Motiejūnas paskutines dvi vasaras žaliai baltų marškinėlių nevilkėjo, tačiau dabar Adomaitis savo arsenale D-Mo jau turės.

Kol kas dar lieka neaišku, ar už Atlanto prakaitą liejęs puolėjas rytoj žengs į aikštę. Pats Motiejūnas žaisti nekantrauja, tačiau sprendimą patikėjo trenerių štabui.

„Jis dega noru žaisti, bet paliko sprendimą mums. Po treniruotės sėsime ir nuspręsime tą galutinį sprendimą. 

Žinoma, kad jam prisijungus palengvėjo. Visi matote, kad į ketvirtąją poziciją tikrai persislenka tie, kurie realiai yra trečios pozicijos žaidėjai, bet jie yra žaidę kažkokias minutes arčiau krepšio. Donato situacija truputį pamodeliuos žaidimą“, – pasakojo rinktinės vairininkas.

D-Mo Palangoje pasirodė pasikeitęs. Sunkiai treniruoklių salėje besitreniravęs aukštaūgis dabar atrodo akivaizdžiai priaugęs svorio ir dar labiau sutvirtėjęs fiziškai.

Galbūt atrodytų, jog dėl tokių pokyčių Motiejūnas taps kiek lėtesnis, tačiau Adomaitis liko maloniai nustebęs.

„Dėl to viskas tvarkoje, kiek prisimename jį, viskas gerai. Ir Benas (Matkevičius, – aut.) gerai prisimena. Jis šiuo metu yra neblogoje sportinėje formoje. Galbūt dar žaidybinę kondiciją pažiūrėsime. Mes jį matome ir ketvirtu numeriu šalia Valančiūno, ir penktoje pozicijoje“, – atviravo Adomaitis.

Nuo laiko, kuomet rinktinės kandidatai Palangoje susirinko į stovyklą praėjo beveik dvi savaitės. Dabar atėjo laikas ir pirmajam testui. Pirmoji lietuvių priešakyje – Lenkijos rinktinė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.