Sportas

2017.08.01 16:14

Galimi D. Motiejūno karjeros variantai: NBA, Europa arba Kinija

Dvejus metus nematytas vaizdas: Donatas Motiejūnas su Lietuvos rinktinės treniruočių apranga jau pluša stovykloje, besirengdamas Europos pirmenybėms. Paskutinį kartą D-Mo rinktinėje žaidė 2014 metų planetos čempionate, o nuo to laiko nacionalinėje ekipoje daug kas pasikeitė.

„Sugrįžti labai keista, rinktinė atsinaujinus, yra daug naujų veidų. Pirmaisiais metais, kuomet buvau čia,  dar žaidė Rimantas Kaukėnas, mačiau ir Šarūną Jasikevičių. Įdomu ir tikrai smagu sugrįžti.

Tačiau sugrįžus kauniečio puolėjo galvą spaudžia ne tik klausimas, kaip greičiau įsilieti į rinktinės stovyklą. Kalendorius jau rodo rugpjūčio 1-ąją, o D-Mo vis dar neturi kontrakto su jokia ekipa.

Dar prieš daugiau nei mėnesį Motiejūnas Lietuvoje pasakojo, kad juo domisi bemaž pusė NBA ekipų, tačiau dabar atrodo, kad tie susidomėjimai nėra tokie, kurių laukė pats krepšininkas.

Vis tik Motiejūno pasirinkimo įvairovė yra plati, siekianti net ir Kinijos pirmenybes. Pasiūlymų krepšininkui netrūksta, belieka tik išsirinkti. Motiejūno teigimu, tai turėtų nutikti jau netrukus.

„Viską dėliojamės, artimiausiu metu su kažkuo pasirašysime kontraktą ir matysime. Žiūrėsime, ar tai bus NBA, ar Europa, ar Kinija. Yra realus ir Kinijos variantas, yra nemažai pasiūlymų iš nemažai komandų. Kol kas nekalbėjau su agentu dėl laiko skirtumo ir miego trūkumo.

Su agentu esame aptarę datą, iki kada laukti, ji jau netoli. Vis tiek jau komandos baigia komplektacijas. Negalima per daug užtęsti. Jei užtęsiu, galiausiai nieko nepavyks. Kitos komandos susikomplektuos komandas ir kur aš važiuosiu? Vėl ant suolo sėdėsiu?“ – retoriškai klausė D-Mo.

Motiejūnas neslepia, kad tarp jo pasirinkimų yra trys kryptys – NBA, Kinija ir Europa. Kaunietis puolėjas nuo 2012 rungtyniauja NBA, tačiau dabar tikina, kad palikti stipriausią pasaulio lygą šįmet jam nebūtų tragedija.

„Dabar iš lėto keičiasi situacija, laikas bėga, aš nelauksiu kažkokio apsireiškimo. Jei nieko nebus iš NBA, reiškia bus Europa, tame problemos aš nematau. Čia krepšinis taip pat yra aukšto lygio ir norisi žaisti NBA, bet noriu žaisti, o ne ant suolo sėdėti.

Ypatingų sąlygų niekas nekelia. Aišku, matai situaciją, kokius jie žaidėjus turi, kaip į tave žiūri, kam tave ima, ar ima dėl skaičiaus. Daugiau sekama situacija, nei keliamos sąlygos“, – paaiškino puolėjas.

Pastaruoju metu Motiejūną supo daug gandų, o vienas jų kaunietį saistė su gimtojo miesto „Žalgiriu“. Tuomet apie tai paskelbusiai žurnalistei Motiejūnas socialiniame tinkle negailėjo riebių kritikos žodžių, teigdamas, kad toks scenarijus yra labiau iš fantastikos srities.

Dabar D-Mo paaiškino, kad pokalbis su Lietuvos čempionais vyko tik „kalbų formoje“.

„Realus ir „Žalgirio“ variantas. Teko kalbėtis su jais. Viskas kalbų formoje. Kalbuosi ne su viena komanda. Malonu, kad iniciatyva rodoma ir po mano interviu (juokiasi). Esu užaugęs toje programoje, žiūrėsime, kaip viskas bus“, – svarstė Motiejūnas.

Jam tokia vasara, kai tenka intensyviai ieškotis naujos karjeros stotelės, jau yra antroji iš eilės. Dėl analogiškos situacijos D-Mo pernai teko aukoti žaidimą rinktinėje, tačiau dabar tokį žingsnį Motiejūnas laiko savo klaida.

Dar prieš mėnesį Motiejūnas būdamas Lietuvoje atskleidė, kad jis žaliai baltus marškinėlius vilkės bet kokiu atveju. Savo žodžio puolėjas laikėsi ir jau praėjusią savaitę Palangoje peržengė „Vanagupės“ viešbučio slenkstį.

„Pernai padariau klaidą, kad nevykau, šįmet to labai norėjau. Keisis FIBA formatas, po šių metų neaišku, kaip bus. Šie metai kaip ir paskutiniai tokie garantuoti. Norėjau važiuoti ir jau sakiau, kad tos pačios klaidos tikrai nepadarysiu“, – sakė krepšininkas.